مجله خودرو

اصول تعمیر و نگهداری خودرو

اصولی برای افزایش عمر خودرو

1403/04/280 11

در این مقاله از موزستان، با اصول افزایش عمر خودرو آشنا می شوید. ماشین‌ها، ماشین‌های پیچیده‌ای هستند، اما با مراقبت مناسب، می‌توانند حمل‌ونقل قابل اعتمادی را برای سال‌های طولانی فراهم کنند. با رعایت این اصول کلیدی می توانید طول عمر خودرو خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و در دراز مدت در هزینه تعمیرات صرفه جویی کنید.

بازار خودرو

«واردات خودرو برای همه» بازی با کلمات و پوست موز انداختن زیر پای دولت چهاردهم است

1403/04/280 12

تحلیلگر صنعت خودرو: «واردات خودرو برای همه»، بازی با کلمات است زیرا همه نمی‌توانند خودرو وارد کنند. اولین اقدام برای این کار، ثبت سفارش است و برای ثبت سفارش باید کارت بازرگانی داشت و این شرط شامل همه نمی‌شود. منشأ ارز آن نیز چالش دیگر است؛ اکنون صحبت ارز حاصل از صادرات و کوتاژ صادراتی است که این امکان هم در اختیار همه نیست.

بازار خودرو

کارنامه مردودی دولت سیزدهم در واردات خودرو/ فقط ۸ هزار خودرو ترخیص شده؛ ۱۳۰ هزار تقاضای جدید بی‌پاسخ مانده

1403/04/270 49

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: واردات خودرو همچنان از سرعت مناسبی برخوردار نیست و همچنین پرونده دور نخست پیش‌فروش همچنان باز است؛ این در حالی است که سیاستگذار با اجرای طرح فروش جدید، ده‌ها هزار تقاضای دیگر را برای خودرو‌های خارجی ایجاد کرده است.   دور جدید ثبت‌نام متقاضیان خودرو‌های وارداتی، یکشنبه همین هفته به پایان رسید و آن‌طور که مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت اعلام کرده، در این مرحله 130هزار تقاضا به ثبت رسیده […]

اصول تعمیر و نگهداری خودرو

علت باز و بسته نشدن شیشه های خودرو: راهنمای عیب یابی و رفع مشکل

1403/04/250 9

در این مقاله از موزستان، با علت باز و بسته نشدن شیشه های خودرو آشنا می شوید و راهکارهایی برای عیب یابی و رفع مشکل آن آشنا می شوید. شیشه های برقی خودرو جزء امکانات رفاهی محسوب می‌شوند که استفاده از آن ها در فصول گرم و یا بارانی بسیار ضروری است. از کار افتادن این سیستم می تواند بسیار ناخوشایند باشد.

بازار خودرو

تصمیم جدید مالیاتی برای فروشندگان خودرو؛ هزینه‌های نقل و انتقال به عهده فروشنده می‌شود

1403/04/250 13

طبق ابلاغیه صادره توسط رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، از ابتدای شهریور ماه، کلیه هزینه‌های مالیات نقل‌وانتقال و تسویه حساب عوارض سالانه و بدهی‌های شهرداری برای معاملات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده بر عهده فروشنده خواهد بود.

×