» اسرار خانه داری » هنر در خانه » آموزش ساخت کوئیلینگ (میله کاغذی) / ایده‌هایی برای ساخت زیباترین کوئیلینگ ها
هنر در خانه

آموزش ساخت کوئیلینگ (میله کاغذی) / ایده‌هایی برای ساخت زیباترین کوئیلینگ ها

1403/02/07 1049

کاربرد هنری کوئیلینگ، که به فرآیند طراحی با نوارهای کاغذی باریک می‌پردازد، امروزه افزایش یافته است. در این مقاله از موزستان، به بررسی تکنیک‌ها و ایده‌های خلاقانه‌ای که در این هنر منحصربفرد وجود دارد، خواهیم پرداخت. موزستان شما را با جهانی از زیبایی و دقت آشنا می‌کند که در قلب کوئیلینگ نهفته است.

 

تکنیکهای پیشرفته کوئیلینگ: خلق طرحهای پیچیده و ظریف

ملیله کاغذی

 

هنرکوئیلینگ چیست؟

کوئیلینگ یا ملیله کاغذی هنر برداشتن نوارهای نازک از کاغذ رنگی، چرخاندن آنها به شکل یک کلاف، گیره دادن آنها به شکل شکل و سپس چسباندن اشکال به یکدیگر برای ایجاد طرح ها و اشیاء کاغذی است. کویلینگ یک کاردستی ارزان قیمت است که پس از امتحان کردن، وسوسه می شوید تا سرگرمی بعدی خود را انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید کاغذ و چسب است تا چیزهایی بسازید که هم زیبا و هم از نظر طراحی خیره کننده باشند.

 

بهترین راه برای شروع اگر در کویلینگ تازه کار هستید این است که الهام بگیرید. هنر قلابی را که دوست دارید مطالعه کنید و از آن به عنوان سکوی پرشی برای ساختن طرح های شگفت انگیز خود استفاده کنید. خیلی زود مردم کار شما را تحسین می کنند و از آن به عنوان الهام برای پروژه های quilling خود استفاده می کنند.

 

هنر کوئیلینگ

 

ساخت کوئیلینگ 

هنگامی که یک کیت quilling خریداری می کنید، متوجه خواهید شد که احتمالاً با مواد زیر همراه است:

مواد مورد نیاز

● کاغذ از پیش برش خورده

● قیچی

● ابزار شکاف دار

● موچین

● بطری چسب دقیق

 

تکنیک های اولیه کوئیلینگ

 

وسایل مورد نیاز برای کوئیلینگ

 

وسایل مورد نیاز برای کوئیلینگ

 

طرح های ساده کوئیلینگ

 

البته، اگر تصمیم دارید به چیزی که از قبل دارید بسنده کنید، فقط باید کاغذ خود را با برش به اندازه آن آماده کنید. همچنین، شما راهی می خواهید که واقعاً روی بطری چسب کنترل داشته باشید. شما نیاز زیادی نخواهید داشت، بنابراین داشتن یک نوک دقیق برای خارج شدن چسب کمک زیادی خواهد کرد. در نهایت، ابزار شیاردار برای چرخاندن خود کاغذ بسیار مفید است . ممکن است بتوانید بدون آن کار کنید، اما به شدت توصیه می شود. ابزار شکافی امکان کنترل بیشتر را فراهم می کند و یک رول محکم و یکنواخت را تضمین می کند.

 

اکنون که مواد خود را دارید، بیایید شروع کنیم. 

 

شروع کار با کوئیلینگ

 

تکنیک های درست کردن کوئیلینگ (Quilling)

کوئیلینگ فقط مستلزم این است که نوارهای کاغذ را محکم بغلتانید. با استفاده از ابزار شیاردار، دسته خوبی روی نورد کاغذ دارید و می توانید یکنواختی کلاف را کنترل کنید. ما شروع به بحث در مورد انواع کویل و تکنیک های مختلف خواهیم کرد.

 

● کوئیلینگ سیم پیچ محکم

یک سیم پیچ محکم همانطور که از نام آن پیداست است: کاغذ را تا حد ممکن محکم بغلتانید و هیچ شکاف یا فضایی بین لایه‌های کاغذ ایجاد نکنید. انتهای یک نوار کاغذ را داخل ابزار شکاف قرار دهید و تا حد امکان محکم بغلتانید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که سیم پیچ یکنواخت و تراز می ماند. از اثر “گردباد” اجتناب کنید، که زمانی اتفاق می‌افتد که سیم‌پیچ خیلی شل است یا غلتش ناهموار است. بهترین بخش این است که اگر به هم ریخته اید، شروع دوباره بسیار آسان است! بالشتک انگشت خود را در بالای ابزار شکاف قرار دهید تا به کنترل چرخش و جلوگیری از اثر گردباد کمک کند.

 

وقتی به انتهای نوار کاغذ رسیدید، فقط یک تکه چسب را روی انتها قرار دهید و آن را روی خودش محکم کنید. شما به چسب کمتری از آنچه فکر می کنید نیاز خواهید داشت، جایی که یک نوک دقیق روی بطری چسب بسیار کاربردی است. پس از چسباندن، اولین سیم پیچ محکم خود را دارید!

 

● کوئیلینگ کویل شل

سیم پیچ شل از همان تکنیک سیم پیچ محکم استفاده می کند. همین کار را با قرار دادن انتهای یک نوار کاغذ در ابزار شکاف شروع کنید و تا حد امکان محکم رول کنید. باز هم، با استفاده از انگشت شست و سبابه، می توانید به کنترل رول و حفظ آن تا حد امکان کمک کنید.

 

هنگامی که کل نوار کاغذ را رول کردید، ابزار شکاف را بردارید و سپس با احتیاط اجازه دهید سیم پیچ باز شود. یک تکنیک خوب این است که مرکز سیم پیچ را نگه دارید و سپس اجازه دهید حلقه های بیرونی شل شوند. وقتی سیم پیچ را به دلخواه خود شل کردید، مقدار کمی چسب در انتهای آن قرار دهید و آن را روی خودش محکم کنید.

 

● کوئیلینگ کویل قطره اشک

سیم پیچ قطره ای مانند سیم پیچ سفت و شل شروع می شود. شما می توانید یک شکل اشک تنگ یا شل داشته باشید. یک نوار کاغذ را به دلخواه خود بغلتانید (سفت یا شل)، و پس از آماده شدن برای چسباندن، کمتر از آنچه فکر می کنید از چسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که درز کجاست و شروع به فشار دادن سیم پیچ در محل درز کنید. به آرامی از انگشتان خود برای کمک به دستکاری مرکز سیم پیچ به سمت پایین، دور از درز فشرده شده استفاده کنید و یک سیم پیچ قطره ای خواهید داشت.

 

● کوئیلینگ کویل قطره اشک منحنی

سیم پیچ منحنی اشک امتداد سیم پیچ قطره اشک است. یک حلقه اشک ایجاد کنید و هنگامی که شکل قطره مورد نظر را به دست آوردید، از انتهای ابزار شکافدار برای کمک به انحنای بالای قطره استفاده کنید. فقط نوک قطره اشک را منحنی کنید تا شکلی شبیه گل پیلی ایجاد کنید

 

● کوئیلینگ خیمه شب بازی

شکل خیمه شب بازی با یک سیم پیچ شل شروع می شود. یک کلاف را رول کنید و سپس آن را باز کنید تا شل شود و بین لایه هایش فاصله داشته باشد. آن را به خودش بچسبانید (البته کمتر از چیزی که فکر می کنید از چسب استفاده کنید!) و دو طرف آن را نیشگون بگیرید. ممکن است لازم باشد مرکز سیم پیچ را به آرامی هدایت کنید تا آن را نیشگون نگیرید. این شکل سیم پیچ شبیه یک چشم خواهد بود، به خصوص که مرکز سیم پیچ شبیه مردمک و عنبیه است.

 

● کوئیلینگ خیمه خمیده

خیمه خمیده، همچنین به عنوان حلزون شناخته می شود، یک تغییر از شکل خیمه شب بازی است. با ایجاد شکل خیمه شب بازی با یک سیم پیچ شل و چسب شروع کنید. هر دو انتها را به هم فشار دهید و سپس از ابزار کوئیلینگ quilling شیاردار برای کمک به انحنای نوک ها در جهت مخالف استفاده کنید.

 

● کوئیلینگ مربع و الماس

شکل مربع و الماس از تکنیک های مشابهی استفاده می کند. یک سیم پیچ شل ایجاد کنید، چسب بزنید، و سپس هر طرف را همانطور که می خواهید به شکل خیمه درست کنید. شما در نهایت با چهار گوشه، یا چهار نیشگون خواهید رسید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که هر طرف سیم پیچ را با هر دو دست خود به طور همزمان فشار دهید، 90 درجه بچرخانید و سپس تکرار کنید. الماس شکل بلندتری دارد، در حالی که مربع اضلاع مساوی بیشتری دارد.

 

ایده‌هایی برای ساخت زیباترین کوئیلینگ ها 

 

آموزش کوئیلینگ

 

طرح های کویلینگ

 

کاردستی کوئیلینگ

 

نوار کوئیلینگ

 

ابزار کوئیلینگ

 

خلاقیت با کوئیلینگ

 

طرح های پیچیده کوئیلینگ

 

نکات مفید برای کویلینگ

از یک کاغذ باکیفیت استفاده کنید که بالش انگشتتان روی آن گیر کند.

از کاغذهای پس زمینه متضاد و رنگارنگ استفاده کنید.

اگر صرفاً یک سرگرمی گذرا است، زیاد روی منابع سرمایه گذاری نکنید.

قبل از جهش به جلو، مطمئن شوید که اصول اولیه را انجام داده اید.

اگر می خواهید نتیجه عالی داشته باشید، باید این کار را به طور منظم انجام دهید.

 

چیزهایی که می توانید از کویلینگ درست کنید

تزیینات – وسایل دکوری منزل برای مناسبت های مختلف.

زیورآلات – گوشواره، آویز گردنبند، دستبند و جعبه زیورآلات نیز.

هدایا – تزئین جعبه هدیه، کارت، لوازم جانبی و غیره.

چیزهای دیگر زیر لیوانی، جعبه، هنر دیوار و غیره.

 

سوالات متداول درباره ی کوئیلینگ

کوئیلینگ چیست؟

کوئیلینگ یا ملیله کاغذی هنری زیبا و ظریف است که با استفاده از نوارهای باریک کاغذ ساخته می شود. این نوارهای کاغذ به شکل حلزون کوچک در می آیند و سپس با چسب به هم مرتبط می شوند تا طرح های تزئینی زیبا و منحصر به فرد را ایجاد کنند.

 

برای شروع کار کوئیلینگ به چه وسایلی نیاز دارم؟

برای شروع کار کوئیلینگ به وسایل زیادی نیاز دارند. ابزارهای ضروری عبارتند از: نوارهای کاغذی مخصوص کوئیلینگ پیچاندن کاغذ (قلم کوئیلینگ) چسب قیچی موچین شابلون (اختیاری)

 

کوئیلینگ چه فوایدی دارد؟

کوئیلینگ فواید برای سلامتی جسم و ذهن دارد، از جمله: تقویت مهارت های حرکتی ظریف تمرکز و توجه به کاهش استرس و تقویت قوه تخیل و ایجاد حس آرامش و رضایت

 

از کوئیلینگ برای ساختن چه چیزهایی می توان استفاده کرد؟

از کوئیلینگ می توان برای ساخت انواع وسایل تزئینی و کاربردی استفاده کرد، از جمله: کارت تبریک و دعوت نامه جواهرآلات (گوشواره، گردنبند، دستبند) قاب عکس تابلوهای تزئینی جعبه های کوچک مجسمه های کوچک

 

آیا کوئیلینگ سخت است؟

خیر، کوئیلینگ هنری نسبتاً آسان است. تکنیک های آن ساده هستند و با کمی تمرین و پشتکار می توانید به راحتی آنها را یاد بگیرید. منابع آموزشی بسیاری به صورت آنلاین و کتاب های چاپی در دسترس هستند که می توانند به شما در این هنر زیبا کمک کنند.

  

نتیجه گیری مقاله درباره ی کویلینگ

در این مقاله از موزستان، به بررسی هنر کوئیلینگ  پرداختیم، که یکی از روش‌های خلاقانه برای خلق آثار هنری با استفاده از نوارهای کاغذی است. این تکنیک، ترکیبی از هنر و صبر است و به هنرمند اجازه می‌دهد تا از طریق پیچیدن کاغذ، آثار بی‌نظیری خلق کند.اکنون که بر این تکنیک ها مسلط شدید، به جلو بروید و شاهکارهای کویلینگ خود را بسازید. موچین ها به شما این امکان را می دهند که هر یک از سیم پیچ های شکل خود را به آرامی در چیزی قرار دهید که نوید یک اثر هنری زیبا را می دهد.

  

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری موزستان

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×