» سرگرمی » بازیهای محلی » بازی های دسته جمعی خنده دار؛ ایده‌های جالب برای لحظات شاد و سرگرم‌کننده
بازیهای محلی

بازی های دسته جمعی خنده دار؛ ایده‌های جالب برای لحظات شاد و سرگرم‌کننده

1403/02/06 1053

در این مقاله از موزستان تعدای از بازی های دسته جمعی خنده دار را به شما معرفی خواهیم کرد. این بازی ها، با ایجاد لحظات شاد و خنده دار در میان گروهی از افراد، برای سرگرمی و تفریح بسیار مناسب هستند. با شرکت در این بازی ها، لحظات خاصی را با دوستان و خانواده خود به اشتراک خواهید گذاشت.

 

سرگرمی‌های فراموش‌نشدنی؛ بهترین بازی‌های خنده دار برای جشن‌ها و مهمانی‌ها 

خنده، آن چیزی است که به طور طبیعی و بی‌دلیل از لبان ما سرازیر می‌شود و لحظاتی از شادی و خوشحالی را برایمان فراهم می‌کند. از سالیان دور، انسان‌ها به دنبال راه‌هایی بوده‌اند تا خنده و شادی را در زندگی خود تقویت و تجربه کنند. اما آیا تا به امروز به‌اندازه کافی به اهمیت خنده و اثرات آن در سلامت بدن و روان پرداخته شده است؟

 

در حال حاضر، یکی از رویکردهای مورد توجه در مطالعه خنده و شادی، استفاده از بازی‌های دسته جمعی خنده‌دار است. این بازی‌ها، با الهام از عناصر شوخ‌طبعی، مسابقه و تفریح، گروه‌هایی از افراد را درگیر خود می‌کنند و خنده و سرگرمی را به ارمغان می‌آورند. در این بازی‌ها، شوخ‌طبعی و خلاقیت به کار گرفته می‌شود تا جوانب خنده‌دار و طنزآمیز را برجسته کند و افراد را به یکدیگر نزدیکتر کند.

 

هدف این مقاله، معرفی تعدادی از بازیها می باشد که می توانید در مهمانی ها و جمع خانوادگی و دوستانه انجام دهید و لحظاتی شاد و خاطره انگیر رقم بزنید.

 

انواع بازی های دسته جمعی خنده دار

بهترین بازی‌های دسته جمعی که برای خنده و سرگرمی مناسب هستند، معمولاً بازی‌هایی هستند که تاکتیک‌های شوخ‌طبعانه، سوالات جالب یا وضعیت‌های مضحک را در بر می‌گیرند. در زیر چند نمونه از این بازی‌ها آمده است:

 

بازی با توپ و جعبه دستمال

بازی توپ و جعبه دستمال یک بازی خنده دار است که برای آماده‌سازی نیاز به تعدادی جعبه دستمال، حدود 10 توپ پینگ پنگ برای هر جعبه و نوار یا روبان دارد. این بازی می‌تواند باعث خنده و سرگرمی برای شرکت‌کنندگان شود. اینجا قوانین بازی را برایتان شرح می‌دهم:

 

قبل از شروع مهمانی، روبان یا نوارها را به دو طرف جعبه‌های دستمال ببندید تا بتوانید آن‌ها را به دور کمر بازیکنان ببندید. هر جعبه را با توپ‌های پینگ پنگ پر کنید. بازیکنان را دور هم جمع کنید و آماده شروع بازی شوید. با استفاده از روبان جعبه دستمال را به کمر هر بازیکن ببندید. مطمئن شوید که جعبه دستمال کاغذی در پشت بازیکن است.

 

شروع کنید به پخش موسیقی و با بازیکنان با تکان دادن خود باید سعی کنند توپ ها را از جعبه بیرون بیندازند. آن‌ها نمی‌توانند به جعبه یا توپ‌های دیگری دست زده یا از دیگران کمک بخواهند. اولین بازیکنی که توپ‌های خود را بیرون اندازد، برنده این دور از بازی می‌شود.

 

بازی های دسته جمعی خنده دار, بازی های دسته جمعی, معرفی بازی های دسته جمعی خنده دار

 

بازی انتقال کلمه 

در این بازی، تیم‌ها در یک صف قرار می‌گیرند. به طور مخفیانه یک کلمه به آخرین عضو هر تیم نشان داده می‌شود. حالا بدون استفاده از حرف زدن، او باید فقط با استفاده از حرکات بدنی کلمه را به نفر بعدی خود منتقل کند. نفر بعدی نیز باید حرکات را تکرار کرده و به نفر بعدی انتقال دهد. این زنجیره ادامه پیدا می‌کند تا به آخرین عضو تیم برسد.

 

در این لحظه، آخرین شخص کلمه را بلند می‌خواند و تیمی که کلمه را به درستی حدس زده باشد، امتیاز برنده را کسب می‌کند. در اکثر موارد، اعضای تیم‌ها کلمه را به درستی حدس نمی‌زنند، اما تماشا کردن بازیکنان و کلماتی که در آخر حدس می زنند خنده دار و جالب است. 

 

بازی های دسته جمعی خنده دار, بازی های دسته جمعی, معرفی بازی های دسته جمعی خنده دار

 

بازی لب خونی

در این بازی خنده دار یک نفر هدفونی را روی سر قرار می دهد و در حالی که موسیقی پخش می شود فرد دیگر عبارت خنده داری را زمزمه می کند. فردی که هدفون به سر دارد باید سعی کند بر اساس لب خوانی آنچه گفته شده را حدس بزند. تفسیرهای نادرست اغلب منجر به پاسخ های خنده دار می شود.

 

قاشق بازی

بازی “قاشق” یک بازی سرگرم‌کننده است که برای آن نیاز به چند قاشق و تعدادی برگه دارید که روی هر 4 برگه یک کلمه مشترک نوشته شده است (مثلا روی 4 برگه اسم شخص یا شی نوشته شده باشد) یا می توانید از ورق های پاسور نیز استفاده کنید. در این بازی، همه بازیکنان دور یک میز می‌نشینند و قاشق‌ها را در مرکز میز قرار می‌دهید. تعداد قاشق‌ها یکی کمتر از تعداد بازیکنان است. سپس برگه ها را تقسیم می کنند.

 

زمانی که “شروع” را بگویید، یک برگه را از دست خود به فرد سمت چپ خودتان می‌دهید. هدف این است که کارت را به سرعت و تقریباً به صورت ریتمیک در حرکت نگه دارید. هدف نهایی این است که چهار کارت مشابه را دریافت کنید، مانند داشتن هر چهار پادشاه یا 4 اسم مشترک و غیره.

 

وقتی چهار کارت مشابه را داشتید، می‌توانید قاشق‌ها را از مرکز میز بردارید. به محضی که کسی قاشق برداشت، بازیکنان دیگر نیز می‌توانند قاشق برداند. این روند را می‌توانید مثل توقف موسیقی در بازی صندلی موزیکال در نظر بگیرید. در نهایت، یک نفر بدون قاشق باقی می‌ماند و از بازی خارج می‌شود. یک قاشق برداشته می‌شود و بازی دوباره آغاز می‌شود تا زمانی که فقط یک برنده باقی بماند.

 

 

بازی خنده دار خوردن کیک 

یک تکه کیک را جلوی هر بازیکن قرار دهید. هدف بازی این است که اولین کسی باشید که کیک بیشتری را بخورد. آنها باید این کار را در حالی انجام دهند که دست های خود را پشت سرشان بسته اند و فقط با کمک دهان کیک را بخورند.

شما می توانید سطح کیک را با بپوشانید. دوربین را آماده کنید زیرا می توانید عکس های خنده دار زیاد بگیرید.

 

بازی های دسته جمعی خنده دار, بازی های دسته جمعی, معرفی بازی های دسته جمعی خنده دار

 

بازی آرایش با چشم بسته

در این بازی یکی از بازیکنان چشمانش را بسته و سعی می‌کند آرایشی را بر روی چهره یک بازیکن دیگر انجام دهد. نتایج مضحک این آرایش‌ها ممکن است بسیار خنده‌دار باشد.

 

بازی فرش سواری 

بازی فرش سواری جادویی یک بازی سرگرم‌کننده برای مهمانی‌ها است که در یک سطح لغزنده‌ انجام می‌شود. در این بازی، هر بازیکن باید روی یک قالیچه (یا هر نوع پارچه دیگری مانند حوله) بنشیند. با توجه به شروع بازی، مسابقه آغاز می‌شود. هدف هر بازیکن این است که بدون بلند کردن باسن خود از زمین، به خط پایان برسد.

 

بازی های دسته جمعی خنده دار, بازی های دسته جمعی, معرفی بازی های دسته جمعی خنده دار

 

بازی چالش بادکنک 

بادکنک ها را با چالش ها یا کارهای خنده دار که روی کاغذهای کوچک نوشته شده اند پر کنید. هر شرکت کننده یک بادکنک را انتخاب می کند و باید آن را بیرون بیاورد تا چالش خود را آشکار کند. چالش‌ها می‌توانند هر چیزی باشند، از خواندن یک آهنگ احمقانه تا انجام یک کار مسخره و خنده دار.

 

بازی عاشقان کوکی 

بازی “عاشقان کوکی” یک بازی سرگرم‌کننده برای مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی است، به ویژه برای کسانی که عاشق شیرینی‌ها و کوکی‌ها هستند. در این بازی، هر بازیکن باید یک کوکی یا بیسکویت را روی پیشانی خود متعادل کند. سپس بدون استفاده از دستان خود، باید کوکی را از پیشانی به دهان برساند تا برنده شود. اما حتماً باید مطمئن شود که کوکی در داخل دهان قرار گرفته و نیفتد. این بازی علاوه بر این که از گرسنگی شما کم می کند، جمعیت را سرگرم و شاد می‌کند. 

 

بازی خنده دار صندلی بازی  

این یک بازی شگفت انگیز برای به حرکت در آوردن همه در یک مهمانی است. تنظیم آن بسیار ساده است و بازی کردن بسیار سرگرم کننده است. صندلی ها را به صورت دایره ای رو به بیرون قرار دهید. تعداد صندلی ها باید یک عدد کمتر از تعداد بازیکنان حاضر باشد.

وقتی موسیقی شروع می شود، بازیکنان باید به حرکت در اطراف صندلی ها ادامه دهند و در لحظه ای که موسیقی متوقف می شود، روی آن ها بنشینند.

بازیکنی که ایستاده می ماند از بازی خارج می شود.

یک صندلی را بردارید و بازی را از سر بگیرید.

برای یک چرخش، بازیکنان می توانند قبل از شروع دور بعدی یک نوشیدنی بنوشند.

 

 

سخن پایانی درباره بازی های دسته جمعی خنده دار

برای برنامه ریزی و سازماندهی این بازی ها نیازی به صرف زمان، انرژی و پول زیادی ندارید و شما می توانید بازی های سرگرم کننده و جالب را در مهمانی برنامه ریزی کنید. بازی‌های موجود را می‌توان برای مطابقت با سلیقه و علایق همه تغییر داد. اطمینان حاصل کنید که مفهوم و قوانین بازی اصلاح شده برای همه شرکت کنندگان روشن است. قوانینی را تنظیم کنید که به راحتی قابل درک باشند. خلاق باشید و یک بازی را تغییر دهید تا چالش برانگیزتر و جالب تر شود. در صورت امکان عناصر خنده دار، ترسناک یا غافلگیر کننده را در بازی بگنجانید. قبل از اینکه بازی را به یک گروه بزرگتر معرفی کنید، آن را با یک گروه کوچک تست کنید.

 

انجام بازی های مهمانی با بزرگسالان می تواند فرصتی برای تعامل اجتماعی و یادگیری در مورد علایق، نقاط قوت و شخصیت یکدیگر ایجاد کند. این یک راه موثر برای از بین بردن استرس و اضطراب است. همچنین به تقویت خلاقیت و مهارت های حل مسئله کمک می کند.

 

گردآوری:بخش سرگرمی موزستان 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×