» سرگرمی » بازیهای محلی » بازی پر هیجان پاس پرتقال؛ بازی برای سرگرمی و تفریح
بازیهای محلی

بازی پر هیجان پاس پرتقال؛ بازی برای سرگرمی و تفریح

1403/02/07 0056

این بازی فعالیتی تفریحی و ورزشی است که می‌تواند به عنوان یک وسیله مناسب برای تقویت هم‌تعاملی و تیمی‌شان در گروه‌های مختلف انجام شود. همچنین بازی پاس پرتقال می‌تواند به عنوان یک روش سرگرمی و تفریحی مناسب برای کودکان و نوجوانان در محیط‌های خانوادگی و دوستانه انجام شود. در ادامه همراه موزستان باشید.

 

معرفی بازی پاس پرتقال

روش انجام بازی پاس پرتقال

بازیکنان به دو تیم تقسیم شوند و در دو صف در دو ردیف، بغل دست یکدیگر بنشینند. دو تیم باید در طول زمین مقابل یکدیگر قرار گیرند. آنگاه به اولین بازیکن هر یک از تیم‌ها پرتقالی داده می‌شود.

 

با علامتی که داده می‌شود، اولین بازیکن هر یک از تیم‌ها پرتقال را میان پاهای خود قرار می‌دهد و فقط با استفاده از پاها، پرتقال را به بازیکن بعدی می‌دهد. پرتقال به همین شیوه تا آخر صف می‌رود و بعد مجددا به همین گونه به بازیکن اول در صف باز می‌گردد.

 

بازی پر هیجان پاس پرتقال, بازی پاس پرتقال,معرفی بازی قدیمی پاس پرتقال

 

هر بازیکنی که پرتقال را بیاندازد، بدون توجه به اینکه پرتقال کجا پرت شده است، فقط با استفاده از پا باید مجددا آن را بردارد. هر پرتقالی که میفتد باید مجددا به اولین بازیکن تیم بازگردانده شود و این جریان دوباره تکرار می شود و این مسئله امکان دارد به این معنی باشد که بازیکن مجبور به حرکت کردن روی نشیمنگاه خود می‌باشد.

 

اولین تیمی که پرتقال را اول صف به آخر برساند و دوباره برگرداند، برنده بازی خواهد بود. به طور دیگری از این بازی ،بازیکنان پرتقال را به جای نگهداشتن بین پاها، مبان چانه و گردن خود نگه می دارند و دوباره آن را بدون استفاده از دست پاس می دهند. البته این نوع بازی ،امکان  دارد قدری سخت و اذیت کننده باشد. چون که بازیکنان باید با یکدیگر خیلی صمیمی و راحت باشند.

 

بازی پر هیجان پاس پرتقال, بازی پاس پرتقال,بازی قدیمی و پرهیجان پاس پرتقال

 

بازی پاس پرتقال از اصول و مبانی ساده‌ای برخوردار است و نیازی به تجهیزات و وسایل خاصی ندارد. این بازی معمولا در فضاهای باز و وسعت کافی انجام می‌شود و اعضای گروه همچنین می‌توانند برای افزایش سختی بازی، شرایط خاصی را مطرح کنند. به عنوان مثال، می‌توان از سطح زمین برای انجام بازی استفاده کرد و یا حتی به جای پرتقال، توپ یا سایر وسایلی را که مناسب برای پاس دادن و دریافت کردن هستند، استفاده کرد.

 

گردآوری: بخش سرگرمی موزستان 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×