» اسرار خانه داری » متفرقه » با این کارها اعتماد همکارتان را جلب کنید!
متفرقه

با این کارها اعتماد همکارتان را جلب کنید!

1403/04/13 1024

 

همیشه نهایت تلاش تان را بکنید و به درخواست همکاران پاسخ مناسب بدهید

 

یک نیروی کار سازنده کسی است که توسط کارفرما احساس ارزشمند بودن بکند و بتواند بین اعضا ارتباط برقرار کند. برای این که یک تیم شاد و سازنده داشته باشیم باید یک فضای کاری مناسب ایجاد کنیم. علاوه بر تیم سازی باید بدانیم که چگونه بین همکاران اعتماد سازی کنیم.

 

برای تشویق همکارها به برقراری ارتباط و اعتماد سازی چند گام وجود دارد. این کار چندان سخت نیست و برای همه از جمله خود شرکت مفید است.

 

استوار باشید

مهم نیست چه فعالیتی انجام می دهید باید مسیری ثابت و استوار داشته باشید. یعنی همیشه نهایت تلاش تان را بکنید و به درخواست همکاران پاسخ مناسب بدهید. البته منظور این نیست که همیشه حتی زمانی که وقت کافی ندارید به همکارتان پاسخ بله بدهید. باید گوش بدهید و پاسخ تان را توجیه کنید. با این کار همکاران تان به شما اعتماد می کنند و می دانند هر زمانی که بتوانید کمک خواهید کرد.

 

فعالیت های گروهی را برنامه ریزی کنید

همیشه مدیر مجموعه رویدادهای تیم سازی را برنامه ریزی می کند اما سوال اینجاست که چرا همکاران نتوانند خودشان این رویدادها را برنامه ریزی کنند؟ راز این موفقیت ها این است که چیزی را انتخاب کنید که همه توانایی انجام آن را داشته باشند. هر شخصی توانایی های خودش را دارد و با به کار بردن آن ها به همکاران کمک می کند همدیگر را بهتر بشناسند. این کار در اعتماد سازی بسیار موثر است.

 

ارتباط

در یک تیم کاری باید ارتباط بین اعضای گروه فعال باشد. به عنوان تلفن های داخلی، ایمیل و یا اپلیکیشنی که همکاران بتوانند از طریق آن با هم ارتباط سریع و مفیدتری داشته باشند. با این کار هر کسی از مهارت دیگری استفاده می برد و کارفرما نیز از اعتمادی که ساخته شده است بهره می برد.

 

وقت بگذارید

یکی از مهم ترین چیزها در کار گروهی توانایی وقت گذاشتن همکاران برای همدیگر است. این کار شاید کمی سخت باشد به خصوص برای کسانی که از لحظه ورود تا لحظه خروج مشغول به کار هستند. بنابراین باید زمان استراحت داشته باشید و در این فاصله زمانی بتوانید با همکاران تان وقت بگذرانید. وقتی برای همکارانتان وقت می گذارید با هم بیشتر ارتباط برقرار می کنید در نتیجه همدیگر را بهتر شناخته و اعتماد می کنید.

 

تعریف و تمجید

اگر یک کارمند یا همکار کارش را خوب انجام داده است از او در جمع همکاران تعریف و تمجید کنید و اجازه دهید دیگران بدانند. با این کار هم همکارتان احساس خوبی دارد و هم حسن نیت خود را نشان می دهید. در نتیجه دیگران راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند.

 

اعتماد سازی کار چندان آسانی نیست و با کارهای بدون فکر لحظه ای خراب می شود. به همین دلیل باید هر روز برای اعتماد سازی تمرین کنید تا همکاران تان قدردان تان باشند.

 

منبع : bedunim.ir

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×