» اخبار » اخبار ورزشی » بزرگ‌ترین پیام ستاره پرسپولیس غیر از آورده ۲۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی!
اخبار ورزشی

بزرگ‌ترین پیام ستاره پرسپولیس غیر از آورده ۲۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی!

1403/04/13 1034

گولسیانی و بقیه گرجستانی‌های شایسته در حالی با یورو خداحافظی کردند که مدافع پرسپولیس سود 350‌هزاردلاری به این باشگاه رساند.

به گزارش همشهری‌آنلاین ؛همه‌چیز تمام شد؛ روزهایی که برای مردم گرجستان به چیزی شبیه رویا می‌مانست و طعم خوش آن قطعا تا سال‌ها از زیر زبان فوتبال‌دوستان این کشور بیرون نخواهد رفت. تیم ملی گرجستان که برای اولین‌بار توانسته بود مجوز حضور در مرحله نهایی جام‌ملت‌های اروپا را به ‌دست بیاورد، بعد از برتری برابر پرتغال و خلق یک شگفتی بزرگ، در یک‌هشتم نهایی با نتیجه 4بر یک برابر اسپانیا شکست خورد تا ماجراجویی‌اش در این تورنمنت به پایان برسد. البته که همه جهان از تماشای تیم جنگجوی گرجستان شگفت‌زده شدند، اما به‌طور خاص نگاه ایرانی‌ها به‌خاطر حضور گئورگی گولسیانی در این تیم از جنس دیگری بود.

هیچ‌وقت ناامید نشو!

شاید بزرگ‌ترین پیام حضور گولسیانی در یورو این بود که آدم هرگز نباید ناامید شود؛ چراکه ممکن است بهترین بخت‌ها، در آخرین فرصت‌ها به او رو کنند. این عین اتفاقی بود که برای مدافع پرسپولیس رخ داد. اینکه شما در 33‌سالگی تازه به تیم ملی دعوت شوی یک داستان است، اینکه چنین دعوتی با بزرگ‌ترین تجربه تاریخ فوتبال کشورت همزمان شود هم یک داستان دیگر. شگفت‌انگیز است که در مقابل نام گولسیانی فقط 4بازی ملی ثبت شده؛ یکی در یک مسابقه دوستانه پیش از یورو2024 و 3‌تای دیگر در مرحله نهایی همین مسابقات! چنین اتفاقی اگر نگوییم بی‌نظیر، اما به‌معنای واقعی کلمه کم‌نظیر بوده است. با این حال، حضور مؤثر گئورگی در پرسپولیس طی 2فصل گذشته از نظر ویلی سانیول و همکارانش دور نماند. او اگرچه مسابقات را با نیمکت‌نشینی برابر ترکیه شروع کرد، اما در بازی دوم برابر چک چند دقیقه به میدان آمد و در مسابقات سوم و چهارم مقابل پرتغال و اسپانیا هم فیکس شد؛ مهم‌ترین مسابقات تاریخ فوتبال گرجستان! این اگر معجزه نیست، پس چیست؟

فراز و فرود

طبیعتا چنین تورنمنت دشواری برای او به شکل یکدست پشت سر گذاشته نشد. گولسیانی مجموعا برابر پرتغال عملکرد خوبی داشت و مخصوصا تکل نجات‌بخش او برابر کریس رونالدو خیلی به چشم آمد. مقابل اسپانیا هم گئورگی در دقایق آغازین خوب بود و یک‌بار هم دفاع موفقی برابر نیکو ویلیامز داشت که درجا در فضای مجازی وایرال شد، اما پس از آن کیفیت بازی گولسیانی افت کرد؛ مخصوصا جایی که این بازیکن روی گل سوم اسپانیا بدجوری جا ماند و پس از آن تعویض شد. به هر حال این سقف توانایی‌های مدافع گرجستانی بود و شاید بیش از این نمی‌شد از او انتظار داشت.


قراردادش را زنده کرد

در نهایت هم باید به این نکته اشاره کرد که مثل جام‌جهانی، حضور بازیکنان در یورو نیز برای باشگاه‌ها درآمد دارد و این بار یوفا این مبلغ را به باشگاه‌ها می‌پردازد. بر همین اساس، محاسباتی انجام شده که نشان می‌دهد حضور گولسیانی در یورو، حدود 350‌هزار دلار آورده مالی برای پرسپولیس داشته که می‌شود گفت دستمزد فصل قبل خودش را جبران کرده! هرچند می‌دانیم که به‌خاطر تحریم‌ها زنده‌کردن این پول کار آسانی نیست و البته نمایش نسبتا موفق گولسیانی در یورو هم می‌تواند توقعات مالی او را برای ادامه حضور در پرسپولیس بالاتر ببرد.

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×