» اخبار » اخبار اجتماعی » توضیحات ضرغامی درباره برگزاری کنسرت قربانی در تخت جمشید / سرویس‌های بهداشتی در دنیا مسئله مهمی است
اخبار اجتماعی

توضیحات ضرغامی درباره برگزاری کنسرت قربانی در تخت جمشید / سرویس‌های بهداشتی در دنیا مسئله مهمی است

1403/04/14 1063

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:در استان فارس 11 پروژه مهم هم افتتاح می‌شود و هم با اعتبارخوبی بالغ 800 میلیارد تومان که تخصیص یافته است.

 به گزارش برنا، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هیات دولت اظهار داشت:در استان فارس 11 پروژه مهم هم افتتاح می‌شود و هم با اعتبارخوبی بالغ 800 میلیارد تومان  که تخصیص یافته است، آغاز بکار می‌کنند و تا پایان دولت سیزدهم در استان‌های مختلف پروژه‌های بزرگ به بهره برداری خواهد رسید

 

وی ادامه داد: در استان فارس فردا پروژه‌هایی افتتاح می‌ششود و این پروژه‌ها  از افتتاح هتل 5 ستاره و اقامتگاه‌های سنتی و مرمت موزه‌ها و اقدامات مهم از 14 جبهه در بازار وکیل شیراز است که ارزش تاریخی بالایی است، همچنین در ابنیه تاریخی و طرح والرین که طرح جامعی است و اقدامات متعددی خواهد شد و مسجد مشیرالملک و تخت جمشید و نقش رستم مجموعه‌ای از اقدامات مرمتی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است.  

 

 وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: موفقیت خوبی در حوزه بین المللی دردولت سیزدهم است، همچنین در نشست منطقه‌ای سازمان گردشگری جهانی در فلیپین تاسیس مرکز موضوعی بین المللی صنایع دستی و گردشگری در اصفهان بعد از ده سال پیگیری با سخنرانی آقای زوراب رئیس سازمان جهانی گردشگری  به تصویب رسید.

 

ضرغامی درباره کنسرت علیرضا قربانی در تخت جمشید بیان کرد: سال‌ها بود که هنرمندان موسیقی علاقمند بودند که ماکان‌های تاریخی و پایگاه‌های تمدنی  بتوانند کنسرت  موسیقی برکگزار کنند تا از فضای این مکان‌ها درراستای ترویج هنر موسیقی استفاده کنند. خوشبختانه این کار با برنامه ریزی، هماهنگی دستگاه‌های مختلف و انتخاب‌های قیق نسبت به موسیقی فاخر انجام شد. هم اکنون در شب‌ها در تخت جمشید برای اولین بار با حضور 5 هزار و 400 نفر  مربوط به علیرضا قربانی هنرمند موسیقی برگزار می‌شود. از سراسر کشور  علاقه‌مندان به شیراز آمده و ظرفیت هتل ها، اقامتگاه‌ها و بومگردی  رزرو شده، همچنین پرواز‌ها رزروشده است؛ گردشگری هنری، اقتصاد گردشگری  و جذاب‌های تکمیلی که یکی از تعهدات من در اولین روز‌های وزارت خود بود.

 

 وی ادامه داد: این کنسرت‌ها را در آینده می‌توانیم بین المللی کنیم تا از سراسر دنیا ایرانیان مقیم خارج و خارجیان علاقمند در این کنسرت‌ها شرکت کنند. 

 

سرویس‌های بهداشتی در دنیا مسئله مهمی است 

 وزیر میراث فرهنگی پس از جلسه هیئت دولت گفت: «از بسیاری از کشورها به ما زنگ می‌زنند و می‌گویند با حل مشکل سرویس بهداشتی دارید یکی از موانع گردشگری را برمی‌دارید.» 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×