» اخبار » اخبار اجتماعی » جزئیات بیشتر از کشف ۸۰ خاور زباله در خانه یک میلیاردر
اخبار اجتماعی

جزئیات بیشتر از کشف ۸۰ خاور زباله در خانه یک میلیاردر

1403/02/04 1053

به دنبال تجمیع چندین تن زباله در یک منزل مسکونی در یکی از کوچه های مرکز شهر بجنورد، ماموران شهرداری و نیروی انتظامی با دستور دادستانی به این موضوع رسیدگی کردند.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال تجمیع چندین تن زباله در یک منزل مسکونی در یکی از کوچه های مرکز شهر بجنورد، ماموران شهرداری و نیروی انتظامی با دستور دادستانی به این موضوع رسیدگی کردند.

 

مدتی قبل همسایه های این منزل مسکونی از شدت بوی تعفن و آلودگی های ایجاد شده به دلیل تجمع چندین تن زباله در یک منزل مسکونی، اعتراض خود را به شهرداری اعلام و درخواست رسیدگی به این موضوع را داشتند که با دستور دادستان این موضوع پیگیری و مشخص شد میلیاردری که مشکل روانی دارد و یکی از زباله گردهای بجنورد به حساب می‌آید، این زباله ها را جمع کرده و بدون فروش آن ها، در میان آن ها زندگی می کند!

 

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد در گفت و گو با ایسنا در این خصوص اظهار کرد: زمانی که با دستور دادستانی به محل مورد نظر رفتیم، با انبوهی از زباله ها روبه رو شدیم که جمع آوری این میزان زباله آن هم در منزل و محل زندگی با هیچ عقل و منطقی همخوانی ندارد.

 

مجید شادکام، ملک مورد نظر را یک منزل کلنگی اعلام کرد و افزود: تمام نقاط این ملک مخروبه، مملو از زباله بود. هم حیاط هم اتاق ها. این فرد نیز در میان همین زباله ها زندگی می کرد و به نظر می رسد جمع آوری این زباله ها به دلیل مشکلات روانی انجام می گرفته است.

 

وی گفت: همه نوع زباله در این ملک پیدا شد اما نمی توان آن را یک ضایعاتی غیر مجاز قلمداد کرد. چراکه صاحب این زباله ها که صاحب این ملک مسکونی ارزشمند در یکی از کوچه های مرکز شهر بجنورد است، هیچ زباله ای را تفکیک نکرده و به فروش نرسانده و در کنار آن ها در اتاق و منزلش زندگی می کرد!

 

وی اعلام کرد: در میان این زباله ها، لاشه گربه و سگ هم پیدا شده و حتی صاحب آن ها اقدام به خریداری کتاب برای قراردادن آن ها در میان زباله ها نیز کرده است!

 

شادکام با اشاره به اینکه شهرداری به دستور دادستانی درحال تخلیه زباله های این ملک میلیاردی است، ادامه داد: حجم زباله ها به قدری زیاد است که 80 سرویس خاور تاکنون زباله‌ها را جابجا کرده اما هنوز تمام نشده و پیش بینی می کنیم 10 سرویس خاور دیگر مورد نیاز است تا بتوانیم تخلیه آن ها را به اتمام برسانیم که به دلیل کوچک بودن محل ورود و خروج با دشواری های خاص خودش همراه است.

 

وی با بیان اینکه شاهد چیزهای عجیبی در این اتفاق بودیم، گفت: این فرد از اعضای یکی از خانواده های صاحب نام بجنورد است که اتفاقا تعدادی از آن ها در خارج از کشور سکونت دارند و درحال حاضر سرپرستی ندارد به همین دلیل به گرمخانه شهرداری بجنورد منتقل شده و پس از بررسی وضعیت وی در ستاد ساماندهی متکدیان، تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

 

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد همچنین بیان کرد: حدود دوسال پیش نیز همسایه های این فرد، شکایت مشابهی را نسبت به این موضوع داشتند که در آن زمان به این موضوع رسیدگی کردیم؛ اما حجم زباله ها در آن زمان بسیار کمتر از امسال بود و گمان می‌کردیم این اتفاق دیگر تکرار نشود.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×