» اخبار » اخبار ورزشی » خسرو حیدری: مسئولان کشور بیشتر پرسپولیسی هستند و این روی روند داوری‌ها تاثیرگذار است
اخبار ورزشی

خسرو حیدری: مسئولان کشور بیشتر پرسپولیسی هستند و این روی روند داوری‌ها تاثیرگذار است

1403/02/05 1057

خسرو حیدری در گفتگویی که با آنتن داشت مسائلی را از دربی جام حذفی عنوان کرد.

به گزارش ورزش سه ، خسرو حیدری، مربی سابق استقلال، از خاطرات دربی فینال حذفی می‌گوید و اعتقاد دارد که داور در آن مسابقه دنبال بهانه بود تا سرمربی آبی پوشان را از زمین مسابقه خارج کند و بدون هیچ دلیل خاصی ساپینتو را پس از گل تساوی استقلال به سکوها فرستاد.

 

مربی‌ سابق استقلال درباره اخراج ساپینتو توضیحاتی داد و گفت: وقتی دقیقه صد تیم گلزنی می‌کند همه می‌روند و خوشحالی می‌کنند، همان کاری که ساپینتو کرد من هم انجام دادم، اما داور به دنبال این بود تا او را اخراج کند و حتی بعد از بازی هم در گزارش نوشته بود که بی‌احترامی کرده اما خوشحالی‌اش خیلی عادی بود. همه ما رفته بودیم داخل زمین، فوتبال اروپا هم همین‌طور است وقتی دقیقه صد گل زده شود همه داخل زمین می‌شوند، داوری‌ها روی ساپینتو حساس شده بود و دنبال این بودند که او را اخراج کنند.

 

 

حیدری در صحبت‌هایش از شرایط سخت استقلال در وقت‌های اضافه پرده برداری کرد و گفت: ما بعد از اینکه گل را زدیم و وارد وقت‌های اضافه شدیم سه بازیکن ما صالح حردانی، رافائل سیلوا و محمد مرادمند خواستند که آنها را تعویض کنیم و ما یک تعویض بیشتر نداشتیم، ماتا دستیار ساپینتو حامدی‌فر را به جای محمد مرادمند می‌خواست وارد زمین بکند و در دفاع وسط بازی ‌کند، عارف غلامی هم مصدوم شده بود و معلوم نبود که می‌تواند بازی کند، از او خواستم که اگر می‌تواند وارد زمین شود.

 

خسرو حیدری  ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

حیدری در ادامه گفت: صبر کردیم تا ببینیم کدام بازیکن اعلام مصدومیت بیشتر می‌کند تا او را تعویض کنیم که محمد مرادمند اعلام کرد که نمی‌تواند، عارف غلامی را جانشین مرادمند کردیم، ما بعد از این تعویض داشتیم 9 نفره بازی‌ می‌کردیم، رافائل سیلوا و صالح حردانی با مصدومیت داخل زمین بودند و ما در اصل داشتیم 9 نفره بازی می‌کردیم و برای حفظ روحیه تیم این بازیکنان را از زمین خارج نکردیم، ریکاردو ساپینتو از بالا پنالتی‌زن‌ها را نوشته بود و من داشتم با توجه به روحیه بازیکنان پنالتی‌زن‌ها را مشخص می‌کردیم که متاسفانه گل خوردیم و شکست خوردیم.

 

خسرو حیدری با تمجید از عملکرد مربی سابق استقلال گفت: ساپینتو می‌توانست چند فصل در استقلال بماند، اما مشکلات مدیریتی باعث شد که جدا شود و نتیجه نگیرد، شاید ما با آن تیم یک سری مشکلات دفاعی داشتیم اما با همان تیم راحت می‌توانستیم قهرمان شویم. مشکلات مدیریتی به تیم ما ضربه زد. اگر ساپینتو در استقلال می‌ماند استقلال امسال با اختلاف قهرمان می‌شد.

 

حیدری در ادامه صحبت‌هایش به تعصب رنگی مسئولان اشاره کرد و گفت: وقتی فشار روی داور باشد، ممکن است روی او تاثیر بگذارد. خیلی از مسئولان کشور بیشتر پرسپولیسی هستند و این روی روند داوری‌ها تاثیرگذار است. من اصلا تعصبی نمی‌گویم، من دیدم مسئولانی را که برایش نباید آبی و قرمز مهم باشد، وارد دفتر یکی از مسئولین شدم و گفت چقدر به‌موقع آمدی داریم بازی تیم محبوبمان را نگاه می‌کنیم!

 

او در ادامه گفت: اگر پرسپولیسی هم هستید نباید نشان دهید. من بازیکن تیم ملی هستم و نباید با من کری بخوانید. همیشه بازیکنان اصلی و ستاره‌های خارجی می‌روند اما وقتی علیرضا بیرانوند که داشت از پرسپولیس می‌رفت مسئولانی که دوست دارند پرسپولیس را او را تحت فشار قرار دادند، حتی زمان آجرلو که استقلال قهرمان شد و فرهاد مجیدی رفت مدیرعامل استقلال مجبور شد قراردادها را بالاتر ببرد، چون تیم داشت از هم می‌پاشید، هوادار از مدیرعامل می‌خواهد بازیکن بگیرد و همین موضوعات باعث شد تا مشکلات بیشتری پیش بیاید.

 

حیدری با اشاره به مشکلاتی که استقلال در وقت‌های اضافه بازی با پرسپولیس داشت گفت: ما در وقت‌های اضافه 9 نفره بازی می‌کردیم، صالح حردانی، محمد مرادمند و رافائل سیلوا بازیکنانی بودند که از کادرفنی خواستند آنها را تعویض کنیم و فشار زیادی روی تیم به وجود آمده بود.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×