» اخبار » اخبار ورزشی » خشم بی‌سابقه لاپورتا: ال‌کلاسیکو را تکرار کنید
اخبار ورزشی

خشم بی‌سابقه لاپورتا: ال‌کلاسیکو را تکرار کنید

1403/02/04 0053

ال‌کلاسیکو باز هم خالی از جنجال و حاشیه نماند.

به گزارش ایسنا، شب گذشته در جریان برگزاری ال‌کلاسیکو روی ارسال یک‌ کرنر ضربه لامینه یامال تا آستانه عبور کامل از خط دروازه رفت اما داور به کمک VAR آن را گل تشخیص نداد تا همین مسئله سوژه جنجالی برای کاتالان‌ها شود. اگر چه خبرنگاران طرفدار رئال مادرید معتقدند حتی اگر توپ از خط عبور می‌کرد این‌ گل به دلیل اینکه کوبارسی دید لونین را مختل کرده است، باید آفساید اعلام می‌شد اما بر اساس بررسی بین‌اسپورت مقدار کمی از توپ از خط عبور نکرده بود.

 

خوان لاپورتا، رییس باشگاه بارسلونا، عصر دوشنبه در واکنش به این اتفاق بیانیه‌ای را صادر کرد و گفت: «هواداران عزیز! به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا مایلم نارضایتی ناشی از این واقعیت را ابراز کنم که یک روز پس از یکی از مهم‌ترین مسابقات در تقویم جهانی، سوءاستفاده از ابزار VAR رخ داده و همان طور که می‌دانید هرگز طرفدار جدی VAR نبوده‌ام، زیرا فکر می‌کنم همان طور که کارایی هم دارد اما شادابی فوتبال را از بین می‌برد. اما چیزی که از آن حمایت می‌کنم این است که از آنجا که این فناوری را داریم، باید همیشه از آن برای جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است منجر به تصمیمات ناعادلانه شوند، استفاده شود.

 

با این بیانیه نه‌تنها می‌خواهم نارضایتی مردم بارسلونا را از سوءمدیریت VAR که دیروز رخ داد، ابراز کنم بلکه می‌خواهم تاکید کنم با اینکه ابزاری است که مدتی است همراه ما بوده ولی همچنان باعث سردرگمی و تناقض می‌شود و استانداردها بسته به مسابقات و تیم‌ها تغییر می‌کنند.

 

لاپورتا در ادامه گفت: ما سختی کار داوری را درک می‌کنیم اما دقیقا به همین دلیل است که ابزارهایی مانند VAR وجود دارد که باید به برگزاری رقابت عادلانه‌تر کمک کند و نه برعکس. دیروز چندین صحنه بحث‌برانگیز وجود داشت اما در بین همه آنها یک صحنه برجسته بود و می‌توانست نتیجه دیدار نهایی را تغییر دهد. به عنوان یک باشگاه می‌خواهیم آنچه را اتفاق افتاده، تأیید کنیم و به همین دلیل به شما اطلاع می‌دهم که ما در باشگاه بارسلونا بلافاصله از هیات داوران فنی و فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌خواهیم که تمام تصاویر و فایل‌های صوتی تولیدشده در هنگام ضربه گل را در اختیار ما قرار دهند.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

لاپورتا همچنین تاکید کرد اگر بعد از بررسی مدارک تایید شود که گل درست بوده، رسماً درخواست تکرارشدن بازی را خواهد کرد: «اگر تایید شود که این یک گل درست بوده است، همان طور که معتقدیم، فراتر خواهیم رفت و درخواست تکرار را بازی خواهیم داد؛ همانطور که در یک مسابقه اروپایی به دلیل خطای VAR اتفاق افتاد.»

 

اما نکته عجیب اینجاست که لاپورتا در ابتدای فصل یکی از مخالفان اصلی تکنولوژی خط دروازه بود و به آن رای منفی داد.»

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×