» اسرار خانه داری » هنر در خانه » خیاطی به روش پازلی چگونه است؟
هنر در خانه

خیاطی به روش پازلی چگونه است؟

1403/02/07 1046

شما هم جز کسانی هستید که از صرف وقت برای خرید لباس و یا پرداخت دستمزد به خیاط ها خسته شده اید؟ 

یا جز افرادی هستید که کلی وقت و هزینه صرف کلاسهای حضوری آموزش خیاطی با الگو کرده اید یا اینکه توانایی و مهارت دوخت لباس را دارید ولی قادر به برش یک لباس ساده نیستید و به دنبال راهی ساده و آسان و تایید شده هستید تا بدون صرف وقت برای کشیدن الگو لباسهای زیبا ببرید و بدوزید و کسب درآمد کنید؟ 

 

آیا مایلید به راحتی و بدون عیب و نقص هر مدل لباسی را که پشت ویترین مغازه ها یا در مجالس،بر تن شخصی یا در عکس و فیلم میبینید مانند آن یا با الهام از آن ببرید و بدوزید؟ 

نیازمند آموزش برش لباس بدون الگو به صورت آنلاین و بدون شرکت در کلاسهای حضوری و با پشتیبانی صمیمانه مدرس خود هستید؟ 

 

پس با ما همراه باشید 

خیاطی هنری است که با آموختن آن، افراد علاوه بر فراگیری مهارتهای لازم و کمک به اقتصاد خانواده ،میتوانند به عنوان یک حرفه و شغل بهترین موقعیت ها را کسب کنند.

 نگاه بعضی افراد به هنر خیاطی غیرمنصفانه است چون تصور میکنند این هنر نیازمند حوصله افزون و منحصر به فرد است ولی دلیل این سو تعبیر این است که آنها شاهد تجارب خود یا دیگر افرادی بوده اند که به سختی و مشقت فراوان با صرف زمانهای طولانی برای کشیدن الگو، یا شکافتن لباس ،بدون رسیدن به نتیجه مطلوب ،دست از کار کشیده اند.

 

 آموزش خیاطی بدون الگو با یاردا، روشی است تایید شده که بدون صرف وقت برای کشیدن الگو روی کاغذ ، علامتگذاری تخصصی و حساب شده روی پارچه برای تمامی سایز ها ،برش انجام میشود و نیز کارآموزان شکافتن آسان انواع دوخت با چرخ و سردوز را با کشیدن یک نخ را تجربه میکنند. امروزه بیشتر آموزشهای موجود به گونه ای طراحی شده که یک مدل لباس ( مثلا یک مدل بلوز)  توسط مدرس انتخاب یا طراحی میشود و کارآموز بدون داشتن حق انتخاب مدل لباس یا طراحی آن توسط خودش، ملزم به آموزش مدل انتخابی مدرس میباشد.

 

ولی یاردا جهت آموزش خیاطی بدون الگو دست به ابتکاری خلاقانه زده است به گونه ای که به سبک پازل عمل میکند تا این حق از کار آموزان سلب نشود. میپرسید سبک پازل چگونه است؟ 

به عنوان مثال یک درس پایه با عنوان آموزش برش بالاتنه ساسون دار را که حاوی آموزشی کاربردی و پرمحتوا میباشد در اختیار کارآموز قرار میدهد و با ارائه بیش از 20 مدل آموزش برش انواع یقه جدا و بیش از 15 مدل آموزش برش انواع آستین،این فرصت را به کارآموز میدهد که با انتخاب هر یک و پیاده سازی آنها روی بالاتنه یک مدل لباس زیبا طراحی و خلق کند.با این روش آنها به راحتی میتوانند برش بالاتنه را به انواع مدل مانتو،پالتو،پیراهن،بلوز،کت،جلیقه و….تبدیل کنند و نیز میتوانند هر مدل لباسی را که درجایی دیدند دقیقا مثل همان یا با الهام از آن و تغییر مدل ،ببرند و بدوزند. 

 

جهت سهولت در انتخاب آموزشهای انواع مدلهای لباس مانند:

( آموزش برش انواع دامن راستا 

آموزش برش انواع دامن کلوش 

آموزش برش انواع یقه جدا آموزش برش انواع آستین 

آموزش برش بالاتنه ساسون دار 

آموزش برش انواع بلوز آستین و یقه سرخود 

آموزش تبدیل شلوار جین به انواع لباس)

 

 

در صفحات هر دوره آلبومی طراحی شده که شامل تصاویر مدلهای مرتبط با آن دوره میباشد. 

یکی از مزایای یاردا آموزش دو زبانه(فارسی و لاتین)میباشد و تمام افراد با هر زبان و ملیت میتوانند از آنها بهره ببرند. 

 

آموزش خیاطی بدون الگو

 

بیشتر دوره ها یک درس پایه و کاملا رایگان و کاربردی و پرمحتوا دارند که کارآموزان با استفاده از آن میتوانند به آسانی یک مدل لباس زیبا برش دهند ضمن اینکه تمام دروس آن دوره با درس پایه مرتبط میباشند. 

 

آموزش خیاطی به روش پازلی

 

یاردا دوره ای کاملا رایگان و بسیار کاربردی شامل روش اندازه گیری انواع لباس به سبک بدون الگو،آموزش روش تشخیص پشت و رو و راه و بیراه انواع پارچه،روش شکافتن آسان دوخت چرخ خیاطی و دوخت سردوز ارائه میدهد. 

 

تهیه دوره ها به صورت پک کامل حاوی هدایای ارزشمندی از آموزشهای کاربردی و مرتبط با همان دوره است که افراد ضمن پشتیبانی دوماهه رایگان توسط خود خاله یاردا میتوانند از آنها بهره مند شوند. 

 

کلام آخر: 

مخاطب یاردا افرادی هستند که مهارت های لازم برای دوخت لباس مانند:وصل آستین و یقه،زیپ دوزی و کمر دوزی،راسته دوزی و سجاف دوزی را فراگرفته اند و به دنبال راهی ساده برای برش لباس به روش بدون الگو هستند. شایان ذکر است آموزشهای یاردا صرفا شامل مراحل برش لباس میباشد و مدرس توضیحات کامل ولی کلامی در مورد نحوه دوخت میدهد به عبارت دیگر آموزشها شامل فیلمبرداری از نحوه دوخت با چرخ خیاطی نمیشود و فقط برش آموزش داده میشود. اما اگر شما جز مخاطب هایی هستید که مایل به فراگیری این هنر به سبک یاردا هستید ولی مهارتهای دوخت را نمیدانید پیشنهاد میکنیم با آموزشهای ما برای برش لباس پیش بروید و درصورت نیاز به فراگیری مهارتهای دوخت ذکر شده، از ویدئوهای رایگان موجود در گوگل استفاده کنید .

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×