» گردشگری » دانستنی های سفر » راهنمای اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت
دانستنی های سفر

راهنمای اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت

1403/02/06 0035

چکیده : آیا اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت امکان پذیر است؟ موضوعی که همواره ذهن اغلب متقاضیان ویزای توریستی شینگن را به چالش می‌کشاند.

 

اخذ ویزای شینگن مجوز ورود به 27 کشور اروپایی محسوب می‌شود؛ از همین بابت سالانه افراد زیادی جهت دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند. با آگاهی از این موضوع، بسیاری از موسسات مهاجرتی با وضع قوانین منحصر به فرد سعی می‌کنند از متقاضیان ویزای شینگن اخاذی کنند. بله درست متوجه شدید! کافی است برای گرفتن ویزای شینگن نزد یک آژانس مهاجرتی مراجعه کنید. مطمئن باشید با درخواست‌های خلاف قانون از شما ضمانت بازگشت از سفر تقاضا می‌کنند. این ضمانت می‌تواند شامل وجه نقد، چک سفید یا حتی سند اموال متقاضی باشد. در این مواقع این سوال برای افراد مطرح می‌شود که “آیا ارائه ضمانت بازگشت از سفر برای دریافت ویزای شینگن الزامی است؟” “آیا اصلا اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت امکان پذیر است؟” برای پاسخ به این سوالات توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

 

ویزای شینگن چیست؟

طبق توافق نامه سال 1985 که در روستایی به نام شینگن در لوکزامبورگ منعقد شده است، کلیه شهروندان کشورهای عضو شینگن، می‌توانند بدون نیاز به مجوز خاصی در کشورهای منطقه تردد کنند. همچنین اگر یک فرد غیر بومی، ویزای یکی از کشورهای ناحیه را اخذ نماید، می‌تواند به راحتی به سایر کشورها نیز سفر کند. به عبارتی ساده تر می‌توان گفت:

 

“ویزای شینگن یک مجوز برای افراد غیر بومی شینگن است که به منزله آن افراد می‌توانند وارد محدوده شینگن شده و از کشورهای مختلف بازدید کنند.”

 

در حال حاضر 27 کشور کوچک و بزرگ اروپایی عضو معاهده شینگن هستند، به این ترتیب شما می‌توانید با اخذ ویزای شینگن به این 27 کشور بدون هیچ مشکل خاصی سفر کنید.

 

چه کشورهایی عضو شینگن هستند؟

در ابتدا قرارداد شینگن تنها میان پنج کشور مطرح اروپایی شامل لوکزامبورگ، بلژیک، فرانسه، آلمان و هلند منعقد شد. رفته رفته سایر کشورهای اروپایی نیز از این قرارداد استقبال کردند و به این پیمان پیوستند. پس از کش و قوس‌های فراوان و اضافه شدن کرواسی در اوایل سال 2023 به این پیمان، لیست کشورهای عضو شینگن به 27 مورد رسیده است. نام کشورهای عضو شینگن را در لیست زیر مشاهده می‌کنید: 

 

 

با اخذ ویزای شینگن می‌توانید به این 27 کشور سفر کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای شینگن تضمینی مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه کنید.

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن با اهداف مختلفی صادر می‌شود. به این نکته در زمان اخذ ویزای شینگن باید توجه کنید. در ادامه با انواع ویزاهای صادر شده از سوی سفارت کشورهای عضو شینگن آشنا می‌شویم:

 

ویزای شینگن نوع A: این ویزا به دارنده اجازه می‌دهد تا در فرودگاه‌های حوزه شینگن تردد نماید. این ویزا تنها برای سفر به کشورهای غیر شینگن که پرواز آنها در محدوده شینگن توقف خواهد داشت، کارایی دارد.

 

ویزای شینگن نوع C: این ویزا به صورت یکبار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود صادر می‌شود. هدف از صدور آن مجوز ورود متقاضی به منطقه طی بازه زمانی کوتاه و مشخص است. این ویزا به درد توریست‌ها می‌خورد.

 

ویزای شینگن نوع D: این نوع ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که خواهان اقامت بلند مدت یا دائم در اروپا هستند. چنانچه با هدف تحصیل، کار یا سرمایه گذاری به محدوده وارد می‌شوید، نیاز به این ویزا خواهید داشت.

 

یک نمونه ویزای توریستی چند بار ورود شینگن

 

نحوه اخذ ویزای شینگن

چنانچه مایل به گرفتن ویزای شینگن هستید، باید یکسری از مراحل را سپری کنید. مراحلی که جهت اخذ ویزای شینگن ملزم به طی کردن آن هستید، عبارتند از:

 

1- ابتدا باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا شینگن را جمع آوری کنید.

 

2- پس از جمع آوری مدارک می‌بایست از سفارت کشور مدنظر یک قرار ملاقات یا وقت سفارت رزرو کنید.

 

3- اکنون باید با در دست داشتن مدارک در تاریخ تعیین شده به سفارت یا کارگزاری آن مراجعه کنید.

 

4- پس از ارائه مدارک، از شما انگشت نگاری شده و تصویر بیومتریک گرفته می‌شود.

 

5- در نهایت باید منتظر پاسخ سفارت بمانید.

 

چنانچه شرایط مطلوبی داشته باشید، سفارت با درخواست شما موافقت خواهد کرد. در غیر این صورت درخواست شما ریجکت خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

همانطور که گفته شد، در زمان اخذ ویزای شینگن باید مدارک مورد نیاز سفارت را به کنسولگری سفارت یا کارگزاری مربوطه ارائه دهید. یکسری از مدارک درخواستی سفارت جهت صدور ویزا برای تمام متقاضیان یکسان است. این مدارک عبارتند از:

 

– فرم درخواست ویزا

– دو قطعه عکس پرسنلی

– پاسپورت معتبر

– بلیط رفت و برگشت

– بلیط رزرو هتل

– بیمه نامه مسافرتی

– مدارک دال بر اثبات تمکن مالی

 

این مدارک برای متقاضیان ویزای توریستی است. اگر مایل به ویزای تحصیلی، کاری، الحاق به خانواده و غیره هستید، می‌بایست مدارک دیگری هم به سفارت ارائه دهید.

 

ضمانت بازگشت از سفر به چه معناست؟

حالا که با پروسه گرفتن ویزای شینگن آشنا شدید، اجازه دهید شما را با ضمانت بازگشت از سفر آشنا کنیم. از آنجا که بسیاری از افراد حوصله، زمان یا دانش کافی جهت انجام امور مرتبط با صدور ویزای شینگن را ندارند، ناچارا این کار را به یک آژانس مهاجرتی واگذار می‌کنند. در واقع این افراد با پرداخت مبلغی، وظیفه اخذ ویزا شینگن را به یک موسسه مهاجرتی محول می‌کنند. تا اینجا هیچ مشکلی وجود ندارد، اما مسئله زمانی آغاز می‌شود که آژانس مربوطه علاوه بر دستمزد خود، از متقاضی ویزای شینگن ضمانت بازگشت از سفر تقاضا می‌کند!

 

بسیاری از آژانس‌ها ادعا می‌کنند که آنها آبرو و حیثیت خود را جهت صدور ویزای شینگن برای متقاضیان نزد سفارت گرو گذاشته‌اند، بنابراین آنها باید در قبال این فداکاری ضمانتی را نزد آژانس بگذارند. مدیران موسسات مهاجرتی ادعا می‌کنند ضمانت بازگشت از سفر یک گارانتی است تا مسافرین اروپا در تاریخ مقرر شده به کشور مقصد، یعنی ایران، بازگردند. همچنین این افراد ادعا می‌کنند اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت اصلا کار منطقی نیست.

 

ضمانت بازگشت از سفر چیست

 

دقت کنید ضمانت بازگشت از سفر اغلب از متقاضیان ویزای توریستی شینگن (ویزای نوع C) تقاضا می‌شود، چرا که تنها دارندگان ویزای توریستی از اقامت کوتاه مدت برخوردار هستند.

 

ضمانت بازگشت از سفر شامل چه مواردی می‌شود؟

اگر از موسسه مربوطه درباره گارانتی یا همان ضمانت بازگشت از سفر بیشتر سوال کنید، متوجه می‌شوید که خواسته آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید! بسیاری از موسسات در قبال صدور ویزای شینگن از متقاضی درخواست وجه نقد آن هم با مبلغ بالا می‌کنند. گروهی دیگر از موسسات کمی رعایت حال متقاضیان را می‌کنند. آنها از متقاضی تقاضای چک و سفته می‌نمایند. اما بارها مشاهده شده که مبلغ چک یا سفته حتی از هزینه سفر فرد به اروپا نیز بیشتر می‌باشد. در این میان کم نیستند موسساتی که حتی از فرد تقاضای سند ملک یا خودرو می‌نمایند. در این مواقع باید به یک نکته توجه شایانی بنمایید؛

 

“علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که ارائه ضمانت بازگشت از سفر به آژانس برای افراد در پی دارد، میبایست بدانید اخذ ویزا شینگن با ضمانت بازگشت از سفر یک قانون من درآوردی بوده و اصلا هیچ الزامی در این رویه وجود ندارد.”

 

اما سوالی که از سوی متقاضیان ویزا شینگن به وفور پرسیده می‌شود این است که آیا امکان اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت وجود دارد؟

 

آیا اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت واقعیت دارد؟

راستش را بخواهید دریافت ویزای شینگن با ضمانت بازگشت از سفر طوری میان موسسات و آژانس‌ها باب شده است که بسیاری از افراد قوانین و مقررات را فراموش کرده‌اند اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت اصلا و ابدا عجیب و غیرممکن نیست، بلکه تنها کافی است یک موسسه معتبر و با تجربه پیدا کنید تا از شما درخواست بیجا نداشته باشد. به این ترتیب می‌توانید با خیالی آسوده، بدون اعطای کوچکترین ضمانتی، ویزای شینگن خود را دریافت کنید.

 

متاسفانه آنقدر تبلیغات دروغین درباره ویزای شینگن زیاد شده است که عده‌ای گمان می‌کنند اخذ ویزا شینگن بدون ضمانت بازگشت از سفر یک دروغ بزرگ است، اما اینطور نیست. اتفاقا گرفتن ویزای شینگن با گرو گذاشتن ضمانت بازگشت یک دروغ بزرگ است و می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد. بنابراین در پاسخ به سوال مطرح شده در تیتر باید بگوییم: بله، اخذ ویزای شینگن بدون گارانتی بازگشت نه تنها شایعه نیست، بلکه یک واقعیت محض است.

 

به دنیال اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت هستید ؟ مقاله روبه رو را مطالعه کنید —->>>> اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت

 

راهنمای اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت

 

اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت توسط یک موسسه مهاجرتی معتبر

بدون شک اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت نه تنها یک شایعه نیست، بلکه بر خلاف تبلیغات دروغین بسیاری از موسسات مهاجرتی کاملا شدنی و امکان پذیر است. برای رسیدن به ویزای شینگن بدون ارائه ضمانت بازگشت می‌بایست تنها یک موسسه خوب و معتبر پیدا کنید که قصد اخاذی و کلاهبرداری از متقاضیان ویزای شینگن را نداشته باشد. با این حال تنها موسسات محدودی در سطح کشور این کار را برای شما انجام دهند.

 

طبق تحقیقاتی که ما انجام دادیم، یکی از بهترین موسسات مهاجرتی که اقدام به اخذ ویزا شینگن بدون ضمانت بازگشت می‌کند، موسسه ویزا 21 است. ویزا 21 سابقه بالایی در امر صدور وقت سفارت و ویزا دارد، بنابراین لزومی نمی‌بیند از متقاضیان خود ضمانت بازگشت دریافت کند. از آنجا که بسیاری از متقاضیان موفق شده‌اند ویزای خود را از طریق این موسسه دریافت کنند، گفتیم شاید بد نباشد شما را نیز با آن آشنا کنیم.

 

با سپردن اخذ ویزا شینگن به تیم ویزا 21 ضمن رسیدن به مجوز ورود به 27 کشور اروپایی با خیالی راحت و آسوده می‌توانید به قلب اروپا سفر کنید، چرا که دیگر هیچگونه نگرانی بابت سرمایه کنار گذاشته جهت ضمانت در داخل کشور نزد آژانس مهاجرتی نخواهید داشت.

 

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×