» گردشگری » عجایب گردشگری » شهر کوتوله های وروتسواو: جادویی ترین نقطه گردشگری لهستان
عجایب گردشگری

شهر کوتوله های وروتسواو: جادویی ترین نقطه گردشگری لهستان

1403/02/07 1035

در این مقاله از موزستان، شهر کوتوله های لهستان را بررسی خواهیم کرد. این شهر با تعداد زیادی از مجسمه‌های کوچک و دوست‌داشتنی خود که به عنوان "کوتوله های وروتسواو" شناخته می‌شوند، جاذبه‌ای فراوان برای گردشگران است.

 

سفر به دنیای خیالی: کاوش در شهر کوتوله های لهستان

با ورود به شهر کوتوله های لهستان، مانند ورود به دنیایی از خیال و جادو؛ جایی که مجسمه های کوچک و دوست داشتنی به نام کوتوله ها در سراسر شهر پراکنده شده اند و به گونه ای سرگرم کننده و شگفت انگیز، جذابیت گردشگران را جلب می کنند. وروتسواو، با بیش از 600 مجسمه کوتوله، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری برجسته در اروپا شناخته می شود. در این مقاله، با هم به کاوش در دنیای جذاب و شگفت انگیز شهر کوتوله های لهستان می پردازیم و با زیبایی ها و جاذبه های این شهر آشنا خواهیم شد.

 

مجسمه های کوتوله لهستان

 

شهر وروتسواو

شهر وروتسواو، چهارمین شهر بزرگ لهستان و پایتخت تاریخی منطقه‌ی سیلسیا، یک تاریخچه‌ی پرحادثه دارد و در طول تاریخ به عنوان بخشی از پادشاهی لهستان، بوهمیا، مجارستان، سلطنت هابسبورگ، پروس، امپراتوری آلمان، جمهوری وایمار و آلمان نازی شناخته شده است. پس از جنگ جهانی دوم و تغییر مرزها، وروتسواو دوباره بخشی از لهستان شد.

 

در سال 2016، وروتسواو به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. این شهر با خیابان‌های باریک، خانه‌های پاستلی، کلیساهای باشکوه و چراغ‌های خیابانی باستانی، به عنوان یک شهر قدیمی شگفت‌انگیز شناخته می‌شود.

 

تالار شهر وروتسواو، که از قرن سیزدهم به عنوان یکی از نمادهای شهر شناخته می‌شود، یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر است. این تالار با سبک گوتیک و زیبایی تزئیناتش، به عنوان یکی از جاذبه‌های برجسته و تاریخی شهر محسوب می‌شود. امروزه این تالار به عنوان یک موزه عمل می‌کند و زمانی به برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی هم می‌پردازد.

 

واکاوی شهر قدیمی وروتسواو نیز تجربه‌ای جذاب است. با مرور خیابان‌های پر از زیبایی و غنی از نقاط تاریخی مانند کلیساها و بازارها، شما به جاهایی مانند کلیسای سنت الیزابت و کلیسای سنت مریم مجدلیه خواهید رسید. همچنین، قدیمی‌ترین بخش شهر، جزیره Ostrów Tumski یا “جزیره کلیسای جامع”، محل کلیسای جامع وروتسواو که در قرن دهم ساخته شد، جاذبه‌ی دیدنی دیگری است.

 

کاخ سلطنتی وروتسواو که در گذشته برای سلطنت پروس ساخته شد، امروزه به عنوان موزه‌ای مهم در شهر شناخته می‌شود.

 

فواره وروتسواو نیز جاذبه‌ای خاص در این شهر است. این فواره، یک فواره موزیکال است که از ماه مه تا اکتبر هر سال اجرا می‌شود و تجربه‌ی دیدنی و شگفت‌انگیزی برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

 

 

 

مجسمه‌های کوتوله وروتسواو

مجسمه‌های کوتوله وروتسواو یکی از جذابیت‌های منحصر به فرد این شهر هستند. این مجسمه‌های کوتوله یا گنوم‌های وروتسواو (به لهستانی: Wrocławskie krasnale) به عنوان مجسمه‌های کوچک با ارتفاع 20 تا 30 سانتی‌متر شهرت دارند که برای اولین بار در سال 2005 در خیابان‌های Wrocław، لهستان ظاهر شدند. از آن زمان، تعداد آنها همچنان در حال افزایش بوده و به عنوان یک جذابیت گردشگری مطرح شده‌اند. گردشگران اغلب با استفاده از نقشه شهر سعی می‌کنند تمامی این مجسمه‌ها را پیدا کنند.

 

 

عکس شهر کوتوله های لهستان

 

تاریخچه مجسمه‌های کوتوله لهستان

تاریخچه این مجسمه‌ها به سال 2001 بازمی‌گردد، زمانی که بنای یادبود یک کوتوله در خیابان Świdnicka به عنوان نمادی برای جایگزینی نارنجی، نماد جنبش ضد کمونیستی لهستانی، برپا شد. این تدبیر به دنبال تلاش شهردار وروتسواو بود که سنت جدیدی را آغاز کند. از آن زمان، مجسمه‌های کوتوله در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف در نقاط مختلف شهر نصب شده‌اند .

 

در سال 2008، مراسمی برای معرفی دو کوتوله جدید در خیابان Świdnicka برگزار شد که نمایانگر دو مجسمه ناتوان بودند، یعنی ناشنوایان و کوران. این مجسمه‌ها بخشی از کمپین “Wrocław Without Barriers” بودند که هدف آن جلب توجه به مسائل افراد معلول در این شهر بود.

 

عکس کوتوله های شهر وروتسواو

 

گردشگری لهستان

 

 این کوتوله ها عجیب و غریب هستند و اشکال مختلفی دارند، از جمله آتش نشان هایی که به سمت آتش می دوند، دزدهایی که شکلات را از شیرینی فروشی می دزدند، یکی با شکم غول پیکر بیرون از رستوران پیتزا، یکی با نقشه بیرون از مرکز بازدیدکنندگان و حتی یک کوتوله 19 تکه. سمفونی خارج از سالن کنسرت شهر!

 

 

 

هیچ کس دقیقاً نمی داند چند کوتوله در اطراف شهر پنهان شده است، اما تصور می شود که بیش از 600 کوتوله در اطراف وجود دارد . هر مجسمه کوتوله دارای یک پس زمینه دقیق و ویژگی های منحصر به فرد است. مجسمه‌های کوتوله‌های بیشتری همواره توسط شهر و مشاغل محلی اضافه می‌شوند.

 

کوتوله های وروتسواو لهستان

 

جاذبه های فرهنگی وروتسواو

 

هر ساله در ماه سپتامبر، جشنواره دورف‌ها در وروتسواو برگزار می‌شود که یکی از جذابیت‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

 

تصویر کوتوله های شهر وروتسواو

 

سوالات متداول درباره شهر کوتوله های لهستان

1. چرا وروتسواو به عنوان “شهر کوتوله های لهستان” شناخته می‌شود؟

وروتسواو به عنوان “شهر کوتوله های لهستان” شناخته می‌شود زیرا از سال 2005 به بعد، مجسمه‌های کوچک و دوست‌داشتنی به نام کوتوله‌های وروتسواو در سراسر شهر نصب شده‌اند و این شهر به عنوان یک مقصد گردشگری برجسته معروف شده است.

 

2. چگونه می‌توان بهترین روش برای شکار کوتوله در وروتسواو را پیدا کرد؟

بهترین روش برای شکار کوتوله در وروتسواو این است که از نقشه‌های ویژه‌ای که برای شکار کوتوله تهیه شده استفاده کنید و سپس با گشت و گذار در سراسر شهر، مجسمه‌های کوتوله را پیدا کنید.

 

3. چه تعداد کوتوله در شهر وروتسواو وجود دارد؟

تا به امروز، بیش از 350 کوتوله در سراسر شهر وروتسواو وجود دارد که به صورت پراکنده در نقاط مختلف این شهر قرار دارند.

 

4. چه زمانی اولین کوتوله در وروتسواو نصب شد؟

اولین کوتوله در شهر وروتسواو در سال 2005 نصب شد و از آن زمان، تعداد آنها به صورت پیوسته افزایش یافته است.

 

5. چرا وروتسواو به عنوان “پایتخت فرهنگی اروپا” شناخته شده است؟

وروتسواو به عنوان “پایتخت فرهنگی اروپا” شناخته شده است زیرا در سال 2016 این عنوان را اختصاص داده بود. این شهر دارای تاریخچه و فرهنگ غنی‌ای است که جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران فراهم می‌کند.

 

سخن پایانی مقاله درباره ی شهر کوتوله های لهستان

با توجه به جذابیت و شگفتی‌های شهر کوتوله های لهستان، یک سفر به وروتسواو تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. این شهر با مجسمه‌های کوتوله‌هایش، آثار تاریخی و فرهنگی، موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری فراوان، به عنوان یک مقصد برجسته در اروپا شناخته می‌شود.

 

 

  گرد آوری:بخش گردشگری موزستان

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×