» اخبار » اخبار اقتصادی و بازرگانی » شهید رئیسی می گفت تورم ۴۴ درصدی از دولت قبل تحویل گرفتم، جلیلی می گوید تورم دولت قبل ۶۰ درصد بوده!
اخبار اقتصادی و بازرگانی

شهید رئیسی می گفت تورم ۴۴ درصدی از دولت قبل تحویل گرفتم، جلیلی می گوید تورم دولت قبل ۶۰ درصد بوده!

1403/04/13 1031

وقتی شخص ابراهیم رئیسی تورم موجود را 44 درصد اعلام کرده بوده، چگونه جلیلی ادعا می‌کند که رئیسی تورم را به حدود 40 درصد رسانده است؟ 

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جریان مناظره سه‌شنبه شب مدعی شد: دولت شهید رئیسی تورم حداقل 60 درصد را به ارث برد و آن را به حدود 40 درصد رساند، حتی قبل از دولت شهید رئیسی در برخی از اقلام تورم 80 درصد بود.

 

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که ابراهیم رئیسی در سخنرانی مراسم تنفیذ خود تورم حاکم در آن زمان را 44 درصد دانسته بود. او گفته بود: «مشکلاتی از جمله تورم 44 درصدی، رشد فزاینده نقدینگی، افزایش بدهی‌های دولت، کسری بودجه، بیکاری و مشکل مسکن که به علت دشمنی‌ها و همچنین برخی ناکارآمدی‌های داخلی ایجاد شده، نیازمند اصلاح است و مردم توقع دارند اعتماد آسیب‌دیده آنان ترمیم شود.»

 

این سوال مطرح است که وقتی شخص ابراهیم رئیسی تورم موجود را 44 درصد اعلام کرده بوده، چگونه جلیلی ادعا می‌کند که رئیسی تورم را به حدود 40 درصد رسانده است؟

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×