» اخبار » اخبار حوادث » قتل مدیرعامل شرکت لوازم آرایشی در برج ۲۰ طبقه | ۳۷ ضربه چاقو بر پیکر جوان ثروتمند
اخبار حوادث

قتل مدیرعامل شرکت لوازم آرایشی در برج ۲۰ طبقه | ۳۷ ضربه چاقو بر پیکر جوان ثروتمند

1403/02/04 0054

رئیس پلیس آگاهی پایتخت جزئیات قتل مردی 43 را بیان کرد که شرکت پخش لوازم آرایشی و بهداشتی داشت و با 37 ضربه چاقو جانش را از دست داد.

به گزارش همشهری آنلاین، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: چندی پیش کشف جسد مردی در خانه‌اش واقع در یک برج 20طبقه در محله کوهک تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد که در پی آن و با دستور مقام قضایی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ برای بررسی صحنه جرم به محل حادثه که در طبقه 15 این برج قرار داشت، اعزام شدند.

 

ولیپور گودرزی با اشاره به تحقیقات اولیه کارآگاهان گفت: کارآگاهان جنایی پس از ورود به محل با جسد مردی حدودا 43 ساله مواجه شدند که هدف 37 ضربه چاقو قرار گرفته بود. بررسی‌های اولیه نشان داد که مقتول در شغل پخش لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت داشته است و مدیرعامل یک شرکت فعال در همین زمینه بوده است. همچنین تحقیقات نشان داد که عامل یا عاملان این جنایت پس از ارتکاب جرم به‌دنبال اسناد و مدارکی در خانه بوده‌اند. 

 

وی ادامه داد: کارآگاهان که در جریان بررسی‌های تخصصی صحنه جرم متوجه دوربین‌های مداربسته برج شده بودند به بازبینی فیلم‌ها پرداختند که مشخص شد موتورسیکلتی با دو سرنشین مقابل برج توقف کرده و مرد جوانی از موتور پیاده و وارد خانه مقتول شده و نیم ساعت بعد از حضور وی نیز نفر دوم نیز وارد خانه قربانی شده و دقایقی بعد هر دو با عجله و شتاب از برج خارج شده و سوار بر موتورسیکلت از محل متواری شده‌اند. همچنین مشخص شد که بعد از رفتن مردان جوان، دیگر هیچ رفت‌وآمدی به خانه مقتول صورت نگرفته است.

 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در نخستین‌ گام با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم و اقدامات کارآگاهی، مشخصات دو مرد داخل فیلم را مورد شناسایی قرار دادند که در جریان آن مشخص شد آنها با مقتول اختلاف مالی 8 میلیارد ریالی داشته‌اند. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت همچنین در گام بعدی تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را در تهران و یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی کرده و پس از انجام هاهنگی‌ و اخذ مجوزهای لازم، این دو متهم را در جریان اجرای دو عملیات جداگانه بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند.

 

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیرشده گفت: یکی از متهمان در اعترافات خود به ماموران گفت که دوستش با مقتول اختلاف مالی داشته و در روز حادثه برای صحبت درباره اختلاف مالی به خانه‌اش رفته و از وی هم خواسته تا بیرون برج منتظرش بماند. بعد از نیم ساعت هم متهم به قتل با او تماس گرفته و خواست تا به خانه مقتول برود. به محض ورود نیز با جسد مواجه شده و دوستش مدعی شده که ناخواسته دست به قتل زده است. این فرد ادعا کرد که حتی شاهد این جنایت هم نبوده، اما از ترس با هم فرار کرده‌اند.

 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهمان در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر جنایت اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×