» اخبار » اخبار سیاسی و اجتماعی » واکنش محسن برهانی به حکم اعدام توماج صالحی
اخبار سیاسی و اجتماعی

واکنش محسن برهانی به حکم اعدام توماج صالحی

1403/02/06 0060

در حکم دادگاه توماج صالحی خواننده‌ی رپ که در بازداشت به سر می‌برد تاکید شده که دادگاه از کمیسیون عفو درخواست یک درجه تخفیف را برای متهم دارد که بر این اساس حکم اعدام صادره به حبس تبدیل خواهد شد.

به گزارش انصاف نیوز، از روز گذشته برخی رسانه‌های اصولگرا با انتشار خبرهایی غیررسمی از صدور حکم اعدام توماج خبر داده بودند، خبری که در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج کشور نیز بازتاب پیدا کرد اما به دلیل عدم ابلاغ به وکیل متهم مورد تایید او قرار نگرفته بود.

 

اما ساعاتی قبل وکیل توماج صالحی جزییات حکم صادره برای موکل خود را اعلام کرد که بر این اساس حکم دادگاه انقلاب اصفهان برای این متهم اعدام بوده اما به گفته‌ی این وکیل در مصاحبه با شبکه شرق این دادگاه در حکم خود قید کرده که از کمیسیون عفو درخواست یک درجه تخفیف با توجه به جوانی متهم را دارد. 

 

سانه‌های اصولگرا پیش از این دلیل درخواست تخفیف مجازات را همکاری توماج صالحی با ضابطان قضایی اعلام کرده بودند.

 

خبرگزاری اصولگرای مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، نوشت: در صورت موافقت کمیسیون عفو و بخشودگی با تخفیف مجازات و طی همه فرایند قانونی، حکم توماج صالحی با یک درجه تخفیف به حبس طویل المدت تبدیل و مجازات‌های تکمیلی در مورد متهم اجرا خواهد شد.

 

 واکنش محسن برهانی به حکم اعدام توماج صالحی 

محسن برهانی حقوقدان و وکیل دادگستری با انتشار توئیتی به حکم اعدام توکاج صالحی واکنش نشان داد.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

به گزارش فرارو، محسن برهانی حقوقدان و وکیل دادگستری نوشت:به نظر من قطعاً حکم اعدام ⁧ #توماج_صالحی⁩ در دیوان عالی کشور نقض خواهد شد. ‏اما ضروری است دستگاه قضا چاره‌ای بیندیشد در خصوص برخی شعب مجازات‌گرا که اینگونه سخاوتمندانه احکام سنگین صادر و برای مردم و کشور و سیستم قضایی هزینه تولید می‌کنند. ‏خوانندگی و افساد فی الارض؟!

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×