» اخبار » اخبار سیاسی و اجتماعی » پزشکیان: فردی که مثل آب خوردن دروغ می‌گوید فردا رئیس جمهور شود می خواهد چه بلایی سر مردم بیاورد؟
اخبار سیاسی و اجتماعی

پزشکیان: فردی که مثل آب خوردن دروغ می‌گوید فردا رئیس جمهور شود می خواهد چه بلایی سر مردم بیاورد؟

1403/04/12 0020

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رییس جمهوری که مثل آب خوردن دروغ می‌گوید فردا می‌خواهد چه بلایی سر مردم بیاورد؟ زمانی که همسرم فوت کرد با دو فرزندم به روستاهای کلیور رفتیم، 600 خانه بهداشت ساختم من با حزب و گروه بالا نیامدم من با مردم بالا آمدم من نه حزبی‌ام نه جناح و نه دسته هستم.

به گزارش خبرآنلاین، مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به اظهارات سعید جلیلی گفت: این چهار دقیقه همش به من تهمت زده است، این دروغ واضح است که این که میخواهد رییس جمهور شود، می‌گوید من حزبی هستم من حزبی نیستم.

 

وی افزود: رییس جمهوری که مثل آب خوردن دروغ می‌گوید فردا می‌خواهد چه بلایی سر مردم بیاورد؟ زمانی که همسرم فوت کرد با دو فرزندم به روستاهای کلیبر رفتیم، 600 خانه بهداشت بامشارکت مردم به اسم 600 شهید ساختیم من با حزب و گروه بالا نیامدم من با مردم بالا آمدم من نه حزبی‌ام نه جناح و نه دسته ای هستم.

 

جلیلی در پاسخ به اظهارات پزشکیان گفت: این دروغ است؟ شما این کار را نمی‌کنید؟

 

پزشکیان در پاسخ ادامه داد: بیشتر گروه قالیباف و رئیسی با من کار می‌کنند بنده بارها گفتم راهم راه امام علی است، اینجا شاخص مردم هستند. با این همه دعواهایی که می‌کنیم 40 درصد آمدند به ما رای دادند 60 درصد ما را قبول ندارند.

 

وی افزود:کی گفته من با مسکن مهر مخالفم، یک نفر مخالفت کرد به من چه ربطی دارد.

 

پزشکیان: اگر تفکر جلیلی بیاید این 40 درصد فعلی می شود 10-20 درصد

به گزارش خبرآنلاین، مسعود پزشکیان در آخرین مناظره انتخاباتی گفت: عمده تیم ستاد قالیباف به من پیوسته اند و بیشتر طرفداران دولت شهید رئیسی هم به من پیوسته اند.

 

وی افزود: شصت درصد از جامعه که رأی ندادند،اصلا ما را قبول ندارند؛ اگر تفکر جلیلی بیاید که این 40 درصد فعلی می شود 10-20 درصد.

 

پزشکیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: کار جلیلی تهمت زدن است و مثل آب خوردن تهمت می زند. او جلوی چشم مردم به من می گوید و تهمت می زند که ضد مردم هستی.

 

 

طعنه های سنگین پزشکیان به جلیلی و دولت سایه /من شما را با رویای غیرعملی فریب نمی دهم

 مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در بخشی از مناظره انتخابات به اظهارات جلیلی واکنش نشان داد.

 

اهم اظهارات پزشکیان به این شرح است؛

 

*مردم عزیز، شما شب گذشته دو مسیر متفاوت را دیدید، سیاست گذاری و برنامه‌ریزی از بالا و سیاست گذاری و برنامه ریزی با مشارکت و بهره گیری از خرد جمعی

 

*من برنامه ریزی عاقلانه و از بالا را برای مردم قبول ندارم، برنامه ریزی و سیاست گذاری باید با مشارکت دستگاه های دولتی، بخش خصوصی، کارگران و اندیشه کده ها تدوین شود و همین گروه ها در اجرا و نظارت مشارکت کنند.

 

*برنامه ریزی پشت درهای بسته توسط جمع محدود در دولت سایه زندگی مردم را بهتر نخواهند کرد، من به این شیوه پایان خواهم داد چنانچه در بهداشت و درمان متحول کردم.

 

*مردم آگاه ایران، راه اصلی برای بهبود وضعیت معیشت مردم، پیشرفت کشور، رفع تحریم و تغییر در روش تعامل با جهان است، من به سرعت در این زمینه اقدام خواهم کرد اما منتظر نخواهم ماند. رفع تحریم به جای خود اما همه مشکلات کشور ناشی از تحریم آمریکا نیست. من به دنبال جهش تولید با مشارکت بالا هستم.

 

*من اصول مورد نظر خود را برای اقتصاد ایران مطرح کردم، بیش از 140 اقتصاددان از گرایش های مختلف از آن حمایت کردم، اقتصاد ایران بر اساس تعامل با جهان، حاکمیت قانون، شایسته گزینی، عدالت اجتماعی و مشارکت گسترده مردم اصلاح خواهم کرد.

 

*مردم ایران، مشارکت ما ناشی از فکر غلط، مدیرات غلط و روابط غلط نخواهم بود. فکر غلط یعنی دیدید چند روز در تبلیغات انتخاباتی دیدید که خیال کنید بدون رابطه با دنیا به رشد اقتصادی هشت درصدی برسید.

 

*مدیر ضعیف یعنی فردی ضعیف به مذاکرات می رود و نتیجه آن ارجاع پرونده به شورای عالی امنیت ملی است.

 

*روز جمعه باید به این سه گانه غلط پایان داد، من شما را با رویای غیر عملی فریب نمی دهم.

 

پزشکیان: من بابت عمل قلب یک ریال پول نگرفته ام، آنوقت من مردمی نیستم؟ /نخواهم گذاشت فقرا و محرومین گرسنه سر را به بالین بگذارند

مسعود پزشکیان در آخرین مناظره انتخاباتی به سوال مجری درباره یارانه ها جواب داد.

 

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

 

*رجانیوز از قول ما به دروغ اطلاع رسانی کرد. دروغ محض است که می گویند من به مولوی عبدالحمید توهین کرده ام.

 

*این‌ها را این ها می گویند، این ها را بس کنید. از خودم بپرسید چه می گویم؟

 

*بابت این دروغ پول گرفته بودند.

 

*جلیلی می گوید من مردم را قبول ندارم، اما من تا به حال بابت یک عمل قلب هم پول نگرفته ام.

 

* در جامعه ای زندگی می کنیم که شب خیلی ها در بیغوله زندگی می کند.

 

* حاکمیت وظیفه دارد کسانی که گرفتار هستند به هرشکلی زندگی شان را فراهم کند، مشکلشان را حل کند.

 

* دولت نباید بگذارد یک نفر خودش، بچه اش از بهداشت و درمان بی نصیب بماند.

 

* طبیعی است نباید به من و آدمهایی که ماشین آنچنانی سوار می شوند یارانه بدهند. باید از اینها که پولدارند بگیرند و به محرومان بدهند

 

*من نگفتم یارانۀ 45 هزار تومانی کمر اقتصاد را خم کرده است.

 

* این نگاه اعتقادی بنده و کاری که تا حالا در زندگی کردم.

 

*من جراح قلبم و جراح عمومی هم شدم، از یک مریض یک ریال (جمله تمام نمی شود). من محرومان را درمان می کنم شما بروید پولدارها را درمان کنید.

 

* گفتند در بورس سرمایه گذاری کن، من گفتم به بخش خصوصی نمی روم، اگر بازنشسته هم شدم نمی روم.

 

* نخواهم گذاشت فقرا و محرومین گرسنه سر را به بالین بگذارند.

 

* جلیلی: چگونه؟

 

* پزشکیان: ده ها راه هست.

 

*جلیلی: یکی از راه ها را بگویید.

 

*پزشکیان: اول باید ببینیم با چه مواجه هستیم. فعلاً نقشه ای وجود ندارد؛ همه دارند یارانه می گیرند. اول باید ببینیم به چه کسانی یارانه بدهیم و به چه کسانی ندهیم.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×