» اسرار خانه داری » متفرقه » چگونه از بستن تار عنکبوت در خانه جلوگیری کنیم؟
متفرقه

چگونه از بستن تار عنکبوت در خانه جلوگیری کنیم؟

1403/04/13 1018

 

تار عنکبوت را با بستن جوراب یا دستمال کهنه به سر چوب از بین ببرید

 

چطور از بستن تار عنکبوت خانه جلوگیری کنیم؟

برای اینکه تار عنکبوت ها را پاک کنید بهترین راه حل این است که یک پارچه یا جوراب را روی چوب بسته و تارها را پاک کنید و بعد از این کار دیگر از جوراب و پارچه برای تمیز کردن استفاده نکنید ولی نکته مهم تر جلوگیری از به وجود آمدن تار عنکبوت هست که ما در این جا چند روش را توضیح می دهیم.

 

روش های خلاص شدن از تار عنکبوت

پاک کردن تار عنکبوت کار خیلی ساده است. بهترین راه حل این است که یک جوراب یا پارچه ای را بر سر یک چوب ببندید و با آن تارهای عنکبوت را پاک کنید. البته بعد از این کار جوراب و پارچه را دیگر استفاده نکنید! مهم ترین مساله، این است که چگونه از ایجاد تار عنکبوت جلوگیری کنیم که در ادامه خواهیم گفت.

 

به حرف مادران گوش بدهیم

یکی از نصیحت مادرها به خصوص به پسران نوجوان، تمیز نگه داشتن اتاق و گردگیری کردن آن است. اتاق و منزل تمیز علاوه بر اینکه به اعضای خانواده انرژی مثبتی می دهد، مانع ورود و رشد میکروب و اثر آن بر روی بدن می شود.

 

عنکبوت ها به مکان های تمیز علاقه ای ندارند راغب به ماندن در منزل های تمیز نیستند، برای اینکه آن ها غذایی پیدا نمی کنند و در هر بار گردگیری و تمیز کردن خانه، آن ها هم خانه های خود را از دست می دهند. پس بهترین راه تمیز کردن مداوم منزل است.

 

البته فقط تمیز کردن و گردگیری سطوح منزل مهم نیست، بلکه شما باید تمامی نقاط را هم تمیز کنید. بهترین راه استفاده از دستمال های بسته شده بر روی چوب یا جاروبرقی است تا تمامی آشغال و حشرات ریز و تخم آن ها که غذای محبوب عنکبوت ها هستند را از بین ببرید.

 

ورودی ها را ببندید

یکی از راههای جلوگیری از ورود حشرات به خانه، بستن شکاف‌ها و درزهای موجود در منزل است.  این شکاف‌ها امکان دارد در قسمت نما، کف، سقف و دیوارهای خانه باشند. عنکبوت همانند موجودات دیگر از طریق شکاف ها و سوراخ ها به درون منزل راه پیدا می کند. پس اولین اقدام شما این است که محل وردش به منزل را مسدود کنید. سوراخ های دیوار، پنجره هایی که شکسته شده اند، لوله هایی که به بیرون راه دارند و باز هستند این هایی نقاطی هستند که عنکبوت از طریق آن ها داخل منزل می شود و در گوشه ای به دور از سر و صدا خانه شان را می سازند.

 

گوشه و کنار را تمیز کنید

بر خلاف ما انسان ها که تا وقتی ناراحت می شویم، سریع به یک گوشه پناه برده و به عبارتی دیگر گوشه گیرمی شویم،  عنکبوت عاشق گوشه ها هستند. گوشه سقف، دیوار، پشت لوله ها و دیگر جاهایی که دسترسی دشمن برای حمله به آن ها سخت است. از این گوشه ها برای تمیز کردن غافل نشوید.

 

گوشه های دیوارها و سقف گوشه های داخل کمد و … بیشترین مکانی هستند که عنکبوت ها علاقه به تنیدن تار دارند.

 

از گیاهان کمتر استفاده کنید

برای اینکه حشرات موذی را از بین ببرید باید منبع تغذیه آن ها را پیدا کنید و آن را از بین ببرید. با اینکه گیاهان باعث زیبایی منزل و طراوت می شوند ولی این نکته را فراموش نکنید که باعث جذب حشرات موذی می شود. راه حل این است که گیاهان را به بیرون از منزل انتقال داده و آن ها را دائم تمیز نگه دارید.

 

از بین بردن تارهای عنکبوت,جلوگیری از بستن تار عنکبوت

عنکبوت محیط تمیز را نمی پسندد

 

استفاده از حشره کش

برای اینکه حشرات و عنکبوت ها را از بین ببرید از حشره کش استفاده کنید. ولی خیلی از آن استفاده نکنید چون به دلیل مواد شیمیایی که دارد بر سلامت افراد اثر نامطلوب به جای می گذارد.

 

استفاده از اسپری نعناع

عنکبوت نیز همانند انسان ممکن است به بویی علاقه داشته و یا از بویی متنفر باشد. آن ها از جایی که بوی نعنا بدهد فراری هستند. پس مقداری اسپری نعناع درون بطری بریزید و نقاطی که حس می کنید محل عبور عنکبوت است بریزید. عنکبوت اگر در این مکان بوی نعناع را حس کرد مسیرش را تغییر داده و جایی دیگر خانه خود را بنا می کند.

 

برای این کار، کافی است که چند قطره عصاره نعناع در یک بطری اسپری آب ریخته، به حدی که یک اسپری نعناع تهیه کرده باشید؛ سپس آن را بر روی مکان های احتمال ساخت لانه عنکبوت، شکاف ها  ورودی ها و غیره اسپری کنید. عنکبوت وقتی وارد این حوزه می شود و رایحه نعناع را حس می کند، تغییر مسیر داده و به دنبال مکان دیگر برای لانه خود می گردد. البته در دل خود هم به کسی که این کار کرده، روی خوشی نشان نخواهند داد!

 

از سرکه استفاده کنید

خواص سرکه هم مانند خواص نعناع است با این تفاوت که باعث ایجاد بوی بد می شود پس بیشتر از آب استفاده کنید. ببرای همین بهتر است که میزان آب را کمی بیشتر از نعناع به کار ببرید یا بیشتر از خود اسپری نعناع استفاده کنید. مقداری سرکه را داخل بطری آب ترکیب کرده و در محل ورودی و شکاف ها اسپری کنید..

 

از آب لیمو استفاده کنید

به اندازه مساوی آب و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و داخل یک بطری اسپری بریزید و از اسپری روی ترک ها، فریم در و پنجره استفاده کنید.

 

از سم عنکبوت استفاده کنید

یکی دیگر از روش های جلوگیری از ورود عنکبوت به خانه استفاده از سم عنکبوت است که می توان از آن ها در شکاف یا مکان هایی احتمالی ورود آن ها مورد استفاده قرار داد.

 

گردآوری: بخش خانه داری موزستان

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×