» گردشگری » مکانهای زیارتی ایران و جهان » گنجینه‌های معبد یونگام
مکانهای زیارتی ایران و جهان

گنجینه‌های معبد یونگام

1403/02/06 0047

معبد یونگام (معبد یونگامسا)، یک مقصد مذهبی با ارزش در Okcheon، Chungcheongbuk-do است. این معبد که تاریخچه‌ای بسیار قدیمی دارد، در این مقاله از موزستان به دقت بررسی شده و جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی خود را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

 

کاوش در تاریخ و زیبایی‌های معبد یونگامسا 

تاریخ معبد یونگام

 

تاریخ معبد یونگامسا

معبد یونگام (معبد یونگامسا) در Okcheon، Chungcheongbuk-do در سمت شمالی کوه Jangryeongam (654.5 متر) واقع شده است. معبد یونگامسا اولین بار در سال 552 پس از میلاد توسط راهب اویسین تأسیس شد. این همان راهبی است که یک سال بعد در سال 553 بعد از میلاد معبد معروف بئوپجوسا را ​​تأسیس کرد. معبد یونگامسا در زبان انگلیسی به معنی “معبد صخره اژدها” است. این معبد از روی صخره ای اژدها مانند که زمانی در محوطه معبد زندگی می کرد، نامگذاری شد. با این حال، صخره یونگ باوی توسط ژاپنی ها ویران شد و تنها اثری از سنگ تا به امروز باقی مانده است. در واقع، کل محوطه معبد توسط ژاپنی های مهاجم در طول جنگ ایمجین در سال 1592 ویران شد.

 

 

خوشبختانه، و در طول چند دهه گذشته، معبد یونگامسا بازسازی شده است، و اکنون خانه تعداد انگشت شماری از تالارهای زیارتگاه معبد و گنجینه کره ای است. بتکده های سنگی سه طبقه شرقی و غربی معبد یونگامسا گنجینه کره ای شماره 1338 است .

 

 

عکس معبد یونگامسا

 

چیدمان و معماری معبد یونگامسا

ابتدا راه خود را به سمت معبد یونگامسا می‌روید و در یک جاده کوهستانی طولانی و پرپیچ‌وخم قرار می‌گیرید که به سمت کوه جانگریونگام بالا می‌رود. با نزدیک شدن به محوطه معبد، ابتدا از پارکینگ معبد در سمت چپ خود عبور خواهید کرد. با ادامه صعود، در نهایت به مجموعه ای از پله های سنگی خواهید رسید که شما را به حیاط پایین معبد یونگامسا می رساند.

 

درست روبروی شما تالار دائونگ جئون معبد است . دیوارهای بیرونی این تالار با شیمو-دو (نقاشی دیواری گاو گله) تزیین شده است . و در مقابل تالار دائونگ جئون دو سئوک‌دئونگ (فانوس سنگی) بزرگ قرار دارد. با قدم گذاشتن در تالار Daeung-jeon، با یک نقش برجسته طلایی زیبا در محراب اصلی که توسط Seokgamoni-bul (بودای تاریخی) در مرکز آن قرار دارد، استقبال خواهید کرد. در سمت راست محراب اصلی یک نقاشی دیواری اختصاص داده شده به Gwanseeum-bosal (بودیساتوای مهربانی) و Shinjung Taenghwa (نقاشی دیواری نگهبان) است . در سمت چپ محراب اصلی، دو نقاشی دیواری دیگر خواهید دید. اولی به Chilseong (هفت ستاره) و دیگری به Dokseong (قدیس تنها) اختصاص دارد .

 

 

  بت‌های سنگی معبد یونگام

 

در سمت چپ تالار Daeung-jeon، و هنوز در حیاط پایین، پاویون Jong-ru را خواهید دید . یک برهما بل بزرگ به تنهایی در غرفه زنگ قرار دارد. همچنین از همین نقطه نظر است که منظره ای زیبا از دره و شهر اوکچئون در زیر مشاهده می کنید که آخرین نمایش در معبد یونگامسا نخواهد بود. در پشت پاویون جونگ رو، زیارتگاه یونگ وانگ (شاه اژدها) در فضای باز قرار دارد . زیارتگاه در فضای باز شامل یک نقاشی دیواری بزرگ اختصاص داده شده به پادشاه اژدها با یونگ وانگ در سمت راست و یک جفت اژدهای در حال چرخش در سمت چپ در نقاشی دیواری شمن است.

 

و در سمت راست تالار Daeung-jeon، و مجموعه ای از پله های سنگی ناهموار، بتکده های سنگی سه طبقه شرقی و غربی معبد یونگامسا قرار دارند که گنجینه کره ای شماره 1338 هستند. پاگوداهای دوقلو برای اولین بار در زمان سلسله گوریو (918-1392) ساخته شدند .

 

این پاگوداها به طرز عجیبی در معبد قرار گرفته اند. آنها به جای قرار گرفتن در مقابل سالن اصلی، در سمت راست بر روی صخره ای که مشرف به شهر است قرار می گیرند. دلیل قرار گرفتن آنها با دید از همه جهات این است که فرض بر این است که آنها به امید رونق کشور ساخته شده اند. راهی که می توان این کار را انجام داد، گسترش قدرت بودا در سراسر کشور است، که در زمان سلسله گوریو (918-1392) گسترده بود. هر یک از پاگوداهای دوقلو یک سازه سه طبقه است که بر روی یک پایه دو طبقه قرار گرفته است. ارتفاع یکی از پاگوداها 4.1 متر و دیگری 4.3 متر است. اگر به اندازه کافی به بتکده غربی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که آسیب هایی به طبقه دوم و سوم جسد وارد شده است. با این حال، متعاقباً تعمیر شده است. بتکده ها از نظر طراحی ساده هستند اما در ارتباطشان به ظاهر قدرتمند هستند.

 

 

گنجینه کره‌ای شماره 1338

 

در سمت چپ تالار Daeung-jeon، و بالا رفتن از مجموعه ای از پله های پیچ در پیچ، بعد به سالن Cheonbul-jeon در معبد یونگامسا خواهید رسید. درهای ورودی این تالار زیارتگاه با مجموعه ای از نقاشی های دیواری شدید Gwimyeon (ماسک هیولا) مزین شده است .

 

همچنین، دیوارهای بیرونی این تالار زیارتگاه معبد با پالسانگ دو (هشت صحنه از نقاشی های دیواری زندگی بودا) پر شده است . با قدم گذاشتن در تالار Cheonbul-jeon، مجسمه های سه گانه را در محراب اصلی خواهید دید. در مرکز تصویری از Birojana-bul (بودای انرژی کیهانی) قرار دارد . این مجسمه در دو طرف توسط Seokgamoni-bul (بودای تاریخی) و Nosana-bul (جسم کامل بودا) به هم می پیوندند. بقیه سالن با هزاران تصویر طلایی از بودا پر شده است.

 

در سمت چپ تالار Cheonbul-jeon، و همچنان از مجموعه پله‌های پرپیچ و خم شیب‌دار بالا می‌روید، سپس به تالار Sanshin/Dokseong-gak خواهید رسید. در داخل این تالار زیارتگاه شمن، یک نقاشی بزرگ سانشین (روح کوهستان) را در سمت راست خود خواهید دید . این نقاشی دیواری با تصویر کوچکتری از Dokseong (قدیس تنها) در سمت چپ ملحق شده است.

 

در سمت راست تالار Sanshin/Dokseong-gak، به یک عرشه چوبی خواهید رسید. از این عرشه، مناظر شگفت انگیزی از دره زیر خواهید دید. همچنین از اینجاست که بودای ایستاده سنگ‌تراشی شده معبد یونگامسا را ​​خواهید دید . اعتقاد بر این است که نقش برجسته سنگی بودا به دو سیلا متحد (668-935 پس از میلاد) یا اوایل گوریو (918-1392) برمی گردد. تصویر بودا در بالای پایه ای به شکل نیلوفر ایستاده است. جالب اینجاست که هنوز می‌توانید رنگ قرمز را روی هاله، لب‌ها، پایه و ردای آن ببینید. این برای چنین قدمتی نادر است. 

 

 

زیبایی‌های طبیعی اطراف معبد یونگام

  

همچنین یک افسانه جالب به این بودای سنگی متصل شده است. طبق این افسانه، شاهزاده مائویی، که پسر گیونگ سون پادشاه سیلا (927-935) بود، از بالای صخره ای بالا رفت و در حالی که رو به سمت پایتخت بود، فریاد کشید. لازم به یادآوری است که پادشاه Gyeongsun آخرین پادشاه سیلا بود. بعدها، نوادگان خاندان سلطنتی سیلا این بودا را برای بزرگداشت و احترام شاهزاده مائوئی حک کردند. بنابراین این بودا به عنوان شاهزاده مائوئی بودا نیز شناخته می شود .

 

 

تصویر معبد یونگام

 

نحوه دسترسی به معبد یونگام (معبد یونگامسا)

از ایستگاه قطار Okcheon، باید 4 دقیقه یا 240 متر پیاده روی کنید تا به ترمینال اتوبوس Okcheon برسید. از ترمینال اتوبوس، باید اتوبوس شماره 54 را سوار شوید. پس از 12 توقف یا 14 دقیقه، باید در ایستگاه «Yeongsaengwon – 영생원» پیاده شوید. از این ایستگاه، برای رسیدن به معبد یونگامسا باید 25 دقیقه یا 1.7 کیلومتر در سربالایی پیاده روی کنید.

 

 

سوالات متداول درباره معبد یونگام (معبد یونگامسا)

1. معبد یونگام چه تاریخچه‌ای دارد؟

معبد یونگامسا در Okcheon، Chungcheongbuk-do واقع شده و تاریخچه‌ای به عقب می‌رود. این معبد اولین بار توسط راهب اویسین در سال 552 پس از میلاد تأسیس شد.

 

2. چرا معبد یونگامسا به نام “معبد صخره اژدها” شناخته می‌شود؟

معبد یونگامسا به معنای “معبد صخره اژدها” است؛ این نام از صخره ای اژدها مانند گرفته شده که در گذشته در محوطه معبد زندگی می‌کرد.

 

3. آیا معبد یونگامسا در طول تاریخ آسیب دیده است؟

معبد یونگامسا در طول تاریخ به ویرانی توسط ژاپنی‌ها در طول جنگ ایمجین در سال 1592 دچار شد، اما خوشبختانه در دهه‌های گذشته بازسازی شده و به اکنون یکی از تاریخچه‌های فرهنگی کره محسوب می‌شود.

 

4. چه جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی در معبد یونگامسا وجود دارد؟

در معبد یونگامسا، تالارها و بتکده‌های سنگی، زیارتگاه‌ها و گنجینه کره ای وجود دارد. این جاذبه‌ها شامل تالار Daeung-jeon، تالار Cheonbul-jeon، تالار Sanshin/Dokseong-gak و بتکده‌های سنگی سه طبقه می‌شوند.

 

5. چگونه به معبد یونگامسا برسیم؟

برای رسیدن به معبد یونگامسا، از ایستگاه قطار Okcheon شروع کنید و با پیاده‌روی کوتاه و سپس سوار شدن در اتوبوس، به این مقصد برسید. مسیر دقیق از ایستگاه قطار تا معبد با جزئیات بیشتر در مقاله توضیح داده شده است.

 

سخن پایانی مقاله درباره ی معبد یونگامسا

در این مقاله از موزستان، به تاریخچه و جاذبه‌های معبد یونگامسا پرداختیم. این معبد با تاریخ قدیمی و بازسازی‌های اخیر خود، یکی از نقاط فرهنگی و مذهبی مهم در Okcheon، Chungcheongbuk-do است. از تالارها و بتکده‌های سنگی گرفته تا تالارهای زیارتگاه و گنجینه کره ای، معبد یونگامسا یک سفر فرهنگی خاص را ارائه می‌دهد.

  

 

  گرد آوری:بخش گردشگری موزستان

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×