» روانشناسی » برای زندگی بهتر » چگونه ذهنی باز تر داشته باشیم و همه چیز را سریع تر یاد بگیریم
برای زندگی بهتر

چگونه ذهنی باز تر داشته باشیم و همه چیز را سریع تر یاد بگیریم

1403/02/05 0057

 

برای خروج از چارچوب‌های ذهنی اول از همه باید تکنیک را یاد گرفت. چنین تکنیک تنها ازطریق افرادی به شما منتقل خواهد شد که خود یک‌بار توانسته باشند این چارچوب‌ها را بشکنند. امروز همراه ما باشید تا کتاب‌هایی را به شما معرفی کنیم که این افراد نوشته‌اند. کتاب‌هایی که می‌تواند به شما کمک زیادی کند و در بن‌بست‌های زندگی روزنه‌ای نوری برای‌تان باشد.

 

اهمیت کتاب‌های روان‌شناسی

روان‌شناسی یکی از مهم‌ترین علومی است که انسان توانسته آن را کشف کند و همواره سعی در توسعه آن داشته است. کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته همواره باید با احتیاط خاصی مطالعه شوند. روان‌شناس‌نماها و افرادی که از روان‌شناسی سواستفاده کرده‌اند نیز وجود دارند و کتاب‌هایی که آن‌ها نوشته‌اند، فاقد ارزش علمی است. اما به‌طور کلی کتاب‌های روان‌شناسی باعث می‌شود که انسان‌ها بتوانند به‌ درک و شناخت درستی از روان خود برسند و آن را تا حدودی تحت کنترل بگیرند. 

 

معرفی بهترین کتاب‌ها در حوزه روان‌شناسی

در ادامه قصد داریم به شما بهترین کتاب‌های حوزه روان‌شناسی را معرفی کنیم. کتاب‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا ذهنی بازتر داشته باشید و بتوانید سرعت یادگیری خود را سریع‌تر کنید. پس پیش‌از خرید کتاب روان شناسی ادامه مقاله را بخوانید چون به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد.

 

همه‌چیز به فنا رفته است از مارک منسن

مارک منسن از آن دسته نویسندگانی است که به قلممش شهرت دارد. قلمی که از طنز کمک گرفته و برای القای مفهومش از هیچ ادبیاتی فرار نمی‌کند. کتاب همه‌چیز به فنا رفته است دقیقا درباره موقعیتی صحبت می‌کند که همه ما در زندگی حداقل برای یک‌بار در آن قرار گرفته‌ایم. 

 

موقعیتی که در آن همه‌چیز به معنای واقعی کلمه تمام شده ما در یک بن‌بست ذهنی و جسمی قرار داریم. در این کتاب منسن اسطوره امید و امیدواری را می‌شکند و تعریف جدیدی حتی از آن ارائه می‌دهد. اگر کسی باشید که به‌دنبال جرعه‌ای از واقع‌بینی است، این کتاب بسیار برای شما مفید خواهد بود.

 

ریزعادت‌ها از استفان گایز

دومین کتابی هم که می‌خواهیم به‌ شما معرفی کنیم، کتابی در حوزه عادت‌ها است. ریزعادت‌ها در زندگی همه ما پیش آمده که به عنوان یک مانع عمل کرده و نگذاشته که به هدف نهایی خود برسیم. گایز در این کتاب ریشه چنین عادت‌هایی را شناسایی کرده و سعی داشته که با ارائه راه‌حل‌ها و راهکار‌های مختلف آن‌ها از بین ببرد. 

 

راه‌حل‌هایی که توسط گایز ارائه می‌شود راهکار‌هایی منطقی هستند و در واقع او توانسته با نگاهی واقع‌بینانه چنین مواردی را به خوانندگان پیشنهاد دهد. گایز ابتدا مفهوم چیزی که در ذهن دارد را شرح می‌دهد و سپس می‌خواهد تا خواننده آهسته عادت‌های خود را تغییر دهد.

 

سکوت از سوزان کین

این کتاب در واقع قدرتی را در اختیار درون‌گراها قرار می‌دهد که تا پیش‌از این اطلاعی از آن نداشتند. جهان امروز ما جهانی است که برون‌گرایی را ستایش می‌کند. درون‌گراها در این جهان معمولا مجبور به تغییر هستند. اگر نتوانند تغییر مد نظر همه را انجام دهد طرد خواهند شد. 

اما این کتاب آماده تا قاعده بازی را عوض کند. ایده این کتاب فراتر از چیزی‌است که شاید بتوانید از ذهن خود تصور کنید. این کتاب در پی ایجاد انقلابی برای درون‌گراهاست و حتی شعارش هم اتحاد بین خاموشان جهان است. این کتاب امکانات و قدرت درون‌گرایی را افراد بی‌اطلاع از آن قرار می‌دهد. سکوت توانسته از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز باشد. چاپ‌های متعدد از این کتاب و آمار فروش بالای آن به‌خوبی نمایانگر میزان محبوبیت آن است.

 

 

خوب زندگی کردن از رولف دوبلی

تمام این کتاب درباره زیستن است. هنر خوب زندگی کردن، به شیوه‌ای که ما از ابزار‌های لازم ذهنی برای این هدف کمک بگیریم. نحوه فعال‌سازی توانایی‌های نحوه در هر ذهنی متفاوت است. دوبلی تلاش می‌کند تا راهکار‌هایی برای این فعال‌سازی به ما نشان دهد. 

این کتاب به‌لحاظ بهره‌گیری از علم روان‌شناسی در سطح واقعا خوبی قرار دارد و می‌تواند به افراد مختلف برای اینکه زندگی بهتری داشته باشند کمک شایانی کند. یکی از نکات مثبت این کتاب در این است که به موضعاتی می‌پردازد که ما در زندگی روزمره خود با آن درگیر هستیم و آن‌ها را لمس می‌کنیم.

 

کلید را بزن از چیپ هیث و دن هیث

این کتاب در شروع بحث خود یک مثال عجیب می‌آورد. اول از منطق را به فیل‌سواری تشبیه می‌کند که باید بر فیل احساسات مسلط شود. در این کتاب مدیریت تغییر دارای 3 جنبه است که شامل جنبه‌های محیطی، احساسی و منطقی می‌شود. 

براساس نظریات نویسنده‌های این کتاب انسان‌ به‌طور در جنگ بین احساس و منطق خود قرار دارد. باید کلید کنترل این موضوع توسط انسان به‌دست گرفته شود تا او بتواند بر شرایط غلبه کند و کنترل اوضاع را به‌دست بگیرد.

 

طرز فکر از کارل دوک

بیشتر جنبه‌های زندگی ما براساس شکلی که فکر می‌کنیم ساخته می‌شود. می‌توان گفت که به‌نوعی تمامی تصمیمات ما براساس افکارمان انجام می‌شود. دید انسان‌ها را به زندگی از طریق افکارشان می‌توان شناخت. تغییر طرز فکر در زندگی سبب تغییر سبک زندگی ما و در نهایت تمام زندگی ما خواهد شد. 

 

نویسنده این کتاب به‌عنوان یک روان‌شناس با نگارش طرز فکر توانست ثابت کند که انسان‌هایی بدون انعطاف‌پذیری در تفکر ایستا هستند و در نهایت به‌جایی نخواهند رسید. پس اگر فکر می‌کنید که به یک تغییر بزرگ نیاز دارید و باید با استفاده از یک کتاب روان‌شناسی تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید، این کتاب از دوک را دست‌کم نگیرید.

 

بی حد و مرز از جیم کوییک

کتاب بی حد و مرز شما را راهنمایی می‌کند که چطور ذهن‌تان را باز کنید، همه‌چیز را سریع یاد بگیرید و مغزتان را بهبود دهید. بسیاری جیم کوییک را بهترین مربی مغز در جهان می‌دانند. 

 

شاید باورش سخت باشد اما این آدم به افراد بزرگی از جمله ایلان ماسک برای موفقیت مشاوره ارائه داده است. اکنون همه این تجریبات در قالب یک کتاب در اختیار همه افراد قرار گرفته تا بتوانند از چارچوب‌های ذهنی خود خارج شوند و مسیری سبز را برای خودشان بسازند.

 

کتاب بی حد و مرز از جیم کوییک

 

جمع‌بندی

شما می‌توانید با استفاده از این کتاب‌های روان‌شناسی و توسعه‌فردی دید جدیدی نسبت به زندگی داشته باشید. خوانش چنین کتاب‌هایی مساوی با موفقیت نیست، بلکه تنها نشانی مسیر جدیدی است که شما می‌توانید در آن قدم بگذارید و موفق شوید.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×