» سلامت و بهداشت » پیشگیری بهتر از درمان » تجربه ناموفق عمل جراحی افزایش قد در ترکیه
پیشگیری بهتر از درمان

تجربه ناموفق عمل جراحی افزایش قد در ترکیه

1403/02/07 1050

قد بلند آرزوی خیلی از افراد در سراسر دنیا است. چراکه افراد قد کوتاه نه تنها در انجام امور روزانه خود، مانند  رانندگی دچار مشکل می شوند بلکه در اجتماع نیز ممکن است مورد تمسخر قرار بگیرند و یا همواره احساس بدی نسبت به خود داشته باشند. این دلایل باعث می شوند که فرد به دنبال راه چاره ای برای حل این مشکل بگردد.

 

با این حال، راه حل های طبیعی برای افرادی که سن بلوغ را پشت سر گذاشته اند، و صفحه رشد آنها بسته شده است راه به جایی نمی برند. ورزش، تغذیه خوب، قرص ها و یا داروهای افزایش قد هیچ یک موثر نخواهند بود.

 

یسنا دختر 18 ساله ای با قد 151 سانتی متر بود، که خارج از ایران زندگی می کرد. او با علم به اینکه صفحه رشدش بسته شده است به دنبال راه حل مطمئن و قطعی برای افزایش قد خود بود. او دریافت که تنها راه حل علمی افزایش قد خود به طور دائمی عمل جراحی افزایش قد است. او با این اکتشاف بسیار خوشحال شده بود، حتی با وجود اینکه می دانست هزینه عمل افزایش قد از سایر عمل های جراحی زیبایی بالاتر خواهد بود، با این حال،  مسئله را با پدر خود به اشتراک می گذارد و پدر خود را برای انجام عمل افزایش قد در ترکیه راضی می کند. 

 

 

او به همراه پدرش راهی ترکیه می شود تا با انجام عمل افزایش قد، 7 سانتی متر قد خود را اضافه کند. اما او نمی دانست چه سرنوشتی در ترکیه در انتظار اوست و چه فراز و نشیب هایی را پیشرو خواهد داشت.

 

در ادامه مصاحبه ای خواهیم داشت با یسنا تا او خود تجربه ناموفق عمل افزایش قد خود در ترکیه را بازگو کند و اینکه چه شد که او به ایران سفر کرد تا از مشکلات جدیدش که در ترکیه برای او ایجاد شده بود خلاص شود.

 

بخش اول: تجربه ناموفق عمل جراحی افزایش قد در ترکیه

سلام ممنونم که وقت خود را در اختیار کلینیک افزایش قد ایران قرار دادید، انگیزه شما از انجام عمل جراحی افزایش قد چه بود؟

سلام، من چهار سال پیش رفتم دکتر و آزمایش خون دادم، و مشخص شد قد من دیگر به طور طبیعی رشد نمی کند. قد من آن زمان 151 سانتی متر بود این مسئله خیلی فکر من را درگیر کرده بود. بنابراین شروع به جستجو در اینترنت کردم که چگونه می توانم قد خود را بلندتر کنم. متوجه شدم امکان عمل جراحی افزایش قد وجود دارد. خوشحال شدم. متوجه شدم عمل جراحی افزایش قد در ترکیه انجام می شود. بنابراین با پدرم به ترکیه رفتم تا این عمل جراحی را انجام دهم.

 

کلینیک افزایش قد ایران, آشنایی با کلینیک افزایش قد ایران, شرایط درد بعد از عمل افزایش قد

 

چگونه با کلینیک افزایش قد ایران آشنا شدید؟

متاسفانه دکتر من در ترکیه از روش خوبی استفاده نکرد، و پیگیر کار من نبودند. این باعث شد تا پای من زاویه پیدا کند. مادر من در آلمان بود و من به او نگفته بودم که عمل جراحی افزایش قد را انجام می دهم. او بعد از انجام عمل جراحی مطلع شد. بعد از گذشت چند ماه که پای من زاویه پیدا کرده بود، مادر من به من گفت یکی از دوستانش عمل جراحی افزایش قد را در ایران و با دکتر نادر مطلبی زاده انجام داده است و او از دکتر بسیار راضی بود. مادرم به من گفت نزد دکتر مطلبی زاده برو و ببین آیا او می تواند نیل ها را برای شما خارج کند. بنابراین، با دکتر مطلبی زاده ملاقات کردم و او گفت امکان انجام این عمل جراحی و اصلاح وجود دارد.

 

وقتی ترکیه بودید چگونه راه می رفتید، آیا برای شما سخت بود؟

من اصلا راه نمی رفتم. من 8 ماه در خانه بودم، از زمانی که به ترکیه رفته بودم.

 

دوره نقاهت شما چگونه سپری شده است؟

الان حدود سه هفته از عمل جراحی افزایش قد من در ایران گذشته است و من توانایی راه رفتن را به دست آورده ام. الان دردی ندارم و خیلی راضی هستم. خوشحالم که می توانید دوباره راه بروید.

 

از لحاظ درد بعد از عمل شرایط شما چگونه بود؟

بعد از عمل جراحی درد داشتم، ولی از پمپ ضد درد استفاده شد، الان هم که به خانه برگشته ام دردی ندارم.

 

چقدر قد شما تا الان افزایش پیدا کرده است؟

7.5 سانتی متر

 

آیا انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

خیر، من از انجام عمل افزایش قد توسط آقای دکتر نادر مطلبی زاده راضی هستم، و خیلی خوشحالم که با ایشان و تیم توانمند او آشنا شده ام.

 

بخش دوم، پیش از عمل جراحی افزایش قد: بررسی های پیش از عمل افزایش قد و توضیحات دکتر نادر مطلبی زاده از شرایط یسنا

امروز میزبان یسنا هستیم که 18 سال سن دارند و قد اولیه ایشان 151 سانتی متر بوده است، و عمل جراحی افزایش قد را در کشور ترکیه انجام داده اند. نکته مهمی که در مورد عمل جراحی افزایش قد این مورد خاص وجود دارد این است که بعد از عمل جراحی افزایش قد هیچ آموزشی داده نشده است، و هیچ پیگیری از وضعیت ایشان انجام نشده است.

 

شرایط درد بعد از عمل افزایش قد, پس از عمل جراحی افزایش قد در ایران, درباره ی عمل افزایش قد

 

نتیجه آن یک محدودیت حرکتی شدید است. همینطور جابه جایی مفاصل زانو، ضعف عضلات و اختلال در طول اندام.

 تصحیح آنچه که گفته شد بسیار زمان بر است، ایشان در حال حاضر توانایی راه رفتن ندارند و زانو به سمت جلو خم می شود که تنظیم مجدد آن بسیار کار سختی است همانطور که می بینید دامنه حرکتی مفصل هم کاهش یافته است.

 

 آیا می توانید پای خود را حرکت دهید تا ببینیم چقدر زانوی شما خم می شود؟ پای دیگر خود را خم کنید. محدودیت وجود دارد، عضلات ضعیف شده اند. امتداد پاها دچار مشکل است حتی چرخش محوری وجود دارد، با این حال در عمل جراحی افزایش قد این موارد را تصحیح خواهیم کرد. 

الان ساق پا به سمت عقب جا به جا شده است، این می تواند ناشی از عدم انجام فیزیوتراپی در حین افزایش قد ران باشد.

ما خیلی امیدوار هستیم که دختر عزیزمان به شرایط عادی بازگردد و شاهد راه رفتن، دویدن و پریدن او باشیم ولی راه سختی را در پیش داریم.

 

بخش سوم: پس از عمل جراحی افزایش قد در ایران

خوشبختانه یسنا امروز به طور کامل توانایی خود را برای راه رفتن به دست آورده است، و تمامی مشکلات به وجود آمده در عمل افزایش قد اول در ترکیه، توسط دکتر نادر مطلبی زاده در کلینیک افزایش قد ایران برطرف شده است.

 

 

در نهایت نکته مهمی که وجود دارد اینجاست که کسانی که می خواهند عمل افزایش قد انجام دهند حتما باید از سابقه و تجربه پزشک خود مطلع شوند، و صرف اینکه پزشک در خارج از ایران این عمل جراحی را انجام می دهد و یا هزینه پایین تری دریافت می کند ملاک خوبی برای یک انتخاب مطمئن نیست.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×